Papiernik po raz dziesiąty

  • 20.05.2019, 15:26
  • TV Kwidzyn
Papiernik po raz dziesiąty
2834 biegaczy ukończyło jubileuszową edycję Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że w chwili startu lunął rzęsisty deszcz, który padał przez kolejną godzinę. Z kamerą towarzyszyliśmy biegaczom podczas startu, na mecie i podczas dekoracji.

Kiedy w 2009 roku Bieg Papiernika odbywał się po raz pierwszy, wzięło w nim udział 262 biegaczy i wtedy organizatorzy uważali tę liczbę za sukces. Impreza rosła bardzo szybko, zdarzało się, że brało w niej udział ponad 3000 zawodników i mniej więcej ten poziom wciąż się utrzymuje. Przez dziesięć lat impreza stała się jedną z wizytówek Kwidzyna, a co ważniejsze spowodowała, widoczną gołym okiem, modę na bieganie. Jej pomysłodawcami byli, dziś już nie związani z IP Kwidzyn, Anna Borzyszkowska i Marek Krzykowski, którzy szybko nadali imprezie dzisiejszą rangę. Ich wkład został doceniony podczas uroczystości poprzedzającej dekorację laureatów. Przed naszą kamerą Marek Krzykowski nie ukrywał, że wciąż czuje się papiernikiem i wciąż kibicuje imprezie, którą wypromował. O dziesiątej edycji i przyszłości imprezy mówił nam dyrektor biegu Piotr Klimek, a zastępca burmistrza Piotr Widz opowiadał o synergii między działaniami samorządu, IP i stowarzyszeń sportowych oraz o sukcesach kwidzyńskich klubów. Na koniec spotkaliśmy się ze Stowarzyszeniem Kwidzyn Biega, które w pewnym sensie jest dzieckiem Biegu Papiernika, a przynajmniej dla wielu z jego członków przygoda z bieganiem rozpoczęła się właśnie od słynnej kwidzyńskiej dychy. Trzeba trafu, bo na starcie jubileuszowego Papiernika Kwidzyn Biega był najliczniejszą i najwyżej sklasyfikowaną drużyną z Kwidzyna. Deszczowa pogoda nie popsuła ani frekwencji na biegu, ani humorów jego uczestników, ale tak mokrych zdjęć nie mieliśmy w dotychczasowej historii imprezy. Materiał od startu pokonanego niemal wpław do dekoracji laureatów.

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Asd
Asd 09.06.2019, 16:54
Przez nich nie można było wyjechać z ulicy. Powinni robić parkingi za miastem, a bieg 30 km dalej. Olać takie imprezy.
Fanatyk biegania
Fanatyk biegania 20.05.2019, 16:46
W woli ścisłości najliczniejszą drużyna kwidzyńska było Traktor Team Gmina Kwidzyn bo miało 30 zawodników, a Kwidzyn Biega 29.
Jacek
Jacek 20.05.2019, 19:44
Witaj fanatyk biegania Zgadza się w drużynówce nas było 29 a w całej imprezie biegowej było ponad 50 którzy reprezentowali swoje zakłady pracy nie mówiąc o bezimiennych którzy nie brali udziału w drużynówce A byli znani wiem jedno na palcach nie jestem w stanie ich policzyć miłego wieczoru

Pozostałe