Powiślański Bank Spóldzielczy w Kwidzynie. 1919 - 2019.

  • 09.07.2019, 13:43 (aktualizacja 09.07.2019, 13:52)
  • TV Kwidzyn
Powiślański Bank Spóldzielczy w Kwidzynie. 1919 - 2019.
Nasz Jubilat w dobrym zdrowiu przetrwał 100 lat choć przyszło mu działać w czasach burzliwych i trudnych. Wielkie dramaty historii i dziejowe przemiany były tłem jego działalności od dnia powstania. Jednak wizja i wiara w misję tworzących go ludzi pozwoliły mu przejść przez najtrudniejsze lata i osiągnąć dzisiejszą pozycję.

Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie kończy już sto lat. Od pierwszych chwil swojego istnienia swoją działalność opierał na polskich tradycjach spółdzielczości, a  w pierwszym okresie działalności był także istotnym narzędziem obrony interesów i pozycji polskich mieszkańców Powiśla. Chociaż przyszło mu działać w różnych realiach politycznych i gospodarczych, to udało mu się obronić swoją pozycję, a z czasem stać się niezależną instytucją finansową, która współuczestniczy w kształtowaniu współczesnego wizerunku regionu. W roku swoich setnych urodzin Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie dysponuje oprócz centrali banku pięcioma oddziałami i dziesięcioma filiami, w których do dyspozycji klientów oddaje 25 działających on line bankomatów, dwa wpłatomaty i obszerny portfel nowoczesnych produktów bankowych. Dzisiejsza pozycja banku to przede wszystkim efekt zaufania klientów i udziałowców oraz rozważnie i konsekwentnie prowadzonej działalności. Z okazji jubileuszu powstał ten film, który prezentuje burzliwą i piękną historię banku oraz jego dzień dzisiejszy oraz rolę, jaką odgrywa dla mieszkańców naszego regionu.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz
Janusz 09.08.2019, 14:55
Wróżę jeszcze z 10 lat przy takim podejściu do kont ROR.Polecam przyjrzeć się konkurencji,inaczej banki rolne BPS i SGB giną jak śnieg.

Pozostałe