Gość TV Kwidzyn. Senator Leszek Czarnobaj.

  • 01.09.2019, 23:21 (aktualizacja 03.09.2019, 14:50)
  • TV Kwidzyn
Gość TV Kwidzyn. Senator Leszek Czarnobaj.
Na nieco ponad miesiąc przed wyborami parlamentarnymi senator Leszek Czarnobaj podsumowuje mijającą kadencję. Mówi o zawrotnym tempie pracy senatu, któremu niejednokrotnie zdarzało się w kilka godzin zakończyć procedowanie uchwały liczącej sobie kilkaset stron oraz o działaniach, które sam podejmował jako senator z okręgu nr 67.

    Dla Leszka Czarnobaja był to druga kadencja spędzona w senacie jednak pierwsza, podczas której pozostawał w opozycji do parlamentarnej większości. Na podstawie sumy tych doświadczeń formułuje oceny dotyczące sposobu, w jaki działała izba wyższa parlamentu przez ostatnie cztery lata oraz jakości jej pracy. Po senatorze opozycji trudno spodziewać się entuzjastycznych ocen dla działań rządzących, ale warto zwrócić uwagę, że np. przytaczana przez niego ustawa oświatowa, która wniosła tyle zamieszania i komplikacji do polskich szkół, była procedowana w parlamencie przez dwa dni i w ekspresowym tempie podpisana przez pana Prezydenta. Jest to jeden z wielu przykładów, kiedy to senat nie korzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień i nie wniósł żadnych poprawek do ustawy, która już po uchwaleniu była wielokrotnie nowelizowana. Leszek Czarnobaj porównuje też aktywność ustawodawczą senatu w minionej i mijającej kadencji oraz formułuje swoją wizję pracy izby wyższej parlamentu. Mówi też o swoich zobowiązaniach wobec wyborców z okręgu nr 67, którzy już dwukrotnie powierzyli mu mandat senatora i o głosach, o które będzie walczył w nadchodzących wyborach.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiarygodność
Wiarygodność 03.09.2019, 20:50
Kiedyś redaktor pytał o aferę z podstawionym lekarzem w kwidzyńskim szpitalu za czasów prezesury Czarbaja. Teraz strach pytać???
Z
Z 03.09.2019, 09:44
A na Drzymały zlikwidowano progi ograniczające szybkość pojazdów. Czyżby pan senator zamierzał kupić sobie ferrari?
Znudzony
Znudzony 02.09.2019, 21:12
Kampania widać ruszyła. Red. Bryczkowski upodobał sobie wywiady z L.Czarnobajem ktoś wie dlaczego? Słabe to, dwie kadencję wystarczą, teraz ktokolwiek inny wreszcie. POwcy na emeryturę.

Pozostałe