Iwona Glinka i zaduszki jazzowe

  • 08.11.2019, 15:28
  • TV Kwidzyn
Iwona Glinka i zaduszki jazzowe
Suita na flet i trio jazzowe w międzynarodowym wykonaniu była jednym z mocniejszych akordów I Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych. To kolejna wielka impreza muzyczna zorganizowana w naszym mieście przez Iwonę Glinkę, która związawszy swoje życie artystyczne i osobiste z Grecją, nie zapomina o swoich korzeniach i niestrudzenie popularyzuje muzykę w Kwidzynie.

Wśród wielu wydarzeń I Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych znalazł się też koncert, podczas którego obok Iwony Glinki na flecie poprzecznym zaprezentowali się Andreas Zafeiropoulos na fortepianie i bracia Oleś w sekcji rytmicznej. 49 minut klasycznego jazzu w interesującej aranżacji i doskonałym wykonaniu.

Kilka minut po bardzo udanym koncercie, podczas którego międzynarodowy skład wykonał suitę na flet i trio jazzowe Claude Bollinga, Iwona Glinka opowiadała o Kwidzyńskich Zaduszkach Jazzowych, planach na dalsze imprezy muzyczne w Kwidzynie oraz o swojej znajomości z Leszkiem Możdżerem. Z organizatorką kolejnej już imprezy muzycznej w naszym mieście rozmawia szefowa Zamku w Kwidzynie Justyna Liguz.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe