Art Voice śpiewa piosenki Zbigniewa Wodeckiego

  • 28.11.2019, 00:41 (aktualizacja 28.11.2019, 01:34)
  • TV Kwidzyn
Art Voice śpiewa piosenki Zbigniewa Wodeckiego
Z wymagającymi i wciąż popularnymi piosenkami Zbigniewa Wodeckiego postanowiła zmierzyć się działająca przy Kwidzyńskim Centrum Kultury grupa Art Voice. Przy wypełnionej po brzegi widowni, ci młodzi ludzie dali popis umiejętności nabytych pod okiem Marcina Sawickiego i dużej dojrzałości estradowej.

Inspiracją do pracy nad materiałem Zbigniewa Wodeckiego była wydana po jego śmierci płyta "Dobrze, że jesteś", na której zebrano szkice i utwory, których nie zdążył już nagrać artysta oraz kilka świetnie znanych kompozycji zaaranżowanych na nowo. Płyta zrobiła wrażenie nie tylko na instruktorze Art Voice Marcinie Sawickim, ale i na młodych podopiecznych. W ten sposób narodził się pomysł na przygotowanie materiału złożonego z piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Prace nad nim trwały ponad pół roku. Lekko brzmiące piosenki Zbigniewa Wodeckiego stawiają olbrzymie wymagania przed wykonawcami, ale wysiłek się opłacił, bo w jego efekcie powstała wizytówka i demonstracja poziomu Art Voice, który obchodzi właśnie piątą rocznicę istnienia. Rangę przedsięwzięcia podnosi fakt, że do pracy przy projekcie zaproszono profesjonalnych instrumentalistów, wśród których nie zabrakło instruktorów KCK. Sam Marcin Sawicki zasiadł za pianinem i oczywiście zaaranżował od nowa wykonywane utwory. Ponad godzinny koncert został nagrodzony owacją na stojąco i chyba nie tylko dlatego, że na widowni zasiadały również rodziny młodych wykonawców. Przekonajcie się zresztą sami. Przed Wami Art Voice w składzie:

Dominika Ryś, Zuzanna Tandecka, Agata Śliwińska, Milena Frej, Anna Nowicka, Kinga Sinicka, Blanche Altass, Wojciech Kwaśniak, Radosław Grosz, Oliwia Mellerowska, Nikola Mielnik, Mateusz Świokło, Laila Sosnowska. 

Tym młodym ludziom towarzyszył zespół w składzie:

Aleksandra Szafarewicz - skrzypce

Zuzanna Bala - skrzypce

Martyna Wojtaś - wiolonczela

Kinga Sinicka - flet

Zuzanna Bala - flet

Maciej Wontka - trąbka

Alan Balcerowski - saksofon

Michał Wojtyła - puzon

Filip Filipczak - gitara akustyczna

Jakub Kanigowski - gitara elektryczna

Krzysztof Tarasiuk - gitara basowa

Jerzy Perehuda - perkusja

Marcin Sawicki - piano

Antoni Olszewski - realizacja dźwięku

 

Koncert został zarejestrowany 19 listopada 2019 r w kwidzyńskim kinoteatrze.

Marcin Sawicki specjalne podziękowania składa Ani Topolskiej, Jurkowi Perehudzie i  panu Markowi Wawryniukowi.

 

 

 

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe