Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych

  • 04.12.2019, 14:05
  • KPP Kwidzyn
Policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych
Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na drogach powiatu kwidzyńskiego. W wyniku tych zdarzeń 2 osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach o tej porze roku są zmienne. Policjanci apelują o ostrożność.

    Wczoraj około godziny 7.50 dyżurny kwidzyńskiej jednostki odebrał  zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Nowy  Dwór. Skierowany został tam patrol ruchu drogowego, który zabezpieczył  miejsce zdarzenia. Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-letnia kobieta kierująca Peugeotem straciła panowanie  nad pojazdem, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła  w przydrożne drzewo. Kierująca trafiła do szpitala.
    W tym samym czasie doszło do kolejnego wypadku. Dyżurny otrzymał  informację o potrąconej osobie na ulicy Braterstwa Narodów w Kwidzynie. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, ustalili, że 76-letni kierowca samochodu osobowego marki vw polo jadąc ulicą Braterstwa Narodów w kierunku ulicy Warszawskiej, potrącił 15-latkę, która
wtargnęła na przejście dla pieszych, gdy ten przejeżdżał już przez nie.  Piesza została przewieziona do szpitala w Kwidzynie, doznała urazu stopy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był  trzeźwy.
    Na miejscu obu zdarzeń pracowali policjanci i technik kryminalistyki.  Wykonana przez nich dokumentacja fotograficzna, oględziny pojazdów i zabezpieczone ślady pozwolą śledczym na szczegółowe ustalenie  okoliczności i przyczyn tych wypadków.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze!

   Będąc kierującym, trzeba zwrócić uwagę na dostosowanie prędkości jazdy  do warunków drogowych. Zbliżając się do skrzyżowań czy zakrętów, musimy  hamować z wyczuciem i odpowiednio wcześniej, niż robiliśmy to w ciepłe  dni. Zachowanie bezpiecznego odstępu nabiera w okresie jesienno-zimowym zupełnie innego znaczenia niż w letnim. Odległości zachowywane pomiędzy pojazdami w zimie muszą być co najmniej dwukrotnie większe niż latem.  Piesi wchodzący na jezdnię muszą przewidywać zachowanie pojazdów na  śliskiej, oblodzonej jezdni. Droga zatrzymania pojazdu z całą pewnością  ulegnie wydłużeniu i to nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów!  Nie zapominajmy o tym, gdyż chodzi tu o nasze zdrowie i życie. Zaskoczenie kierowcy przez roztargnionego pieszego bardzo łatwo może  doprowadzić do niekontrolowanego poślizgu.
     Przy wcześnie zapadającym zmierzchu niebagatelnego znaczenia nabierają  wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe przy naszej odzieży, torbach i  plecakach. Dbając o swoje bezpieczeństwo poprzez używanie elementów odblaskowych, dajemy kierowcom większą szansę na dostrzeżenie naszej sylwetki pośród wielości docierających do jego oczu refleksów  świetlnych, szczególnie w deszczowe i szare dni.  Wszyscy poruszający się po poboczu lub jezdni muszą pamiętać, że  dozwolone jest poruszanie się pieszych tylko po lewej stronie drogi, a  jeżeli idziemy po jezdni, musimy ustąpić miejsca zbliżającym się  pojazdom.
 

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe