Sprawni w działaniu

  • 04.12.2019, 23:11
  • TV Kwidzyn
Sprawni w działaniu Piotr Ciecierski
Właśnie tak zatytułowano wystawę fotografii dokumentujących aktywność i sprawność uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie. Wernisaż wystawy odbył się 3 grudnia, czyli w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych i był okazją do zwrócenia uwagi na problematykę usamodzielniania i społecznej integracji osób z dysfunkcjami umysłowymi i fizycznymi. Jak się okazuje, dzięki odpowiednim warunkom i procesowi dydaktycznemu, ludzie tacy mogą odnaleźć swoje miejsce wśród nas. Wystarczy dać im szansę.

- Wystawa przedstawia fotografie uczniów, którzy utrwalając wiedzę i umiejętności, efektywnie przysposabiają się do podjęcia pracy. Dziś realizują zajęcia praktyczne we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w modułach: pomocnik ogrodnika i sadownika, pomocnik kucharza, pomocnik pracownika gospodarczego oraz pracownia życia codziennego. Ze wsparciem nauczycieli odkrywają i rozwijają swoje zdolności w kierunkach artystycznych w pracowni gliny, a także różnorodnych zajęciach plastycznych i malarskich. Realizują się w sporcie, na siłowni i pływalni. W Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności za podejmowane wybory i decyzje oraz kompetencji społeczno - zawodowych istotnych w dorosłym życiu. Dzięki połączeniu teorii z praktyką nasi absolwenci w przyszłości będą mogli wykonywać różnorodne zadania na miarę swoich możliwości.  Bohaterami zdjęć są również osoby z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy Zespołów Rewalidacyjno - Wychowawczych każdego dnia aktywnie biorą udział w zajęciach rozwijających komunikację i kontakty społeczne. Dzięki wielorakim stymulacjom wdrażają się do osiągania optymalnego poziomu samodzielności i zainteresowania otoczeniem - mówiła podczas wernisażu Katarzyna rudnik nauczycielka Szkoły Specjalnej Przysposobiającej do Zawodu w Kwidzynie.

Wystawę można oglądać w holu głównym Biblioteki Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie, a poruszające zdjęcia zrobił Bartosz Bakun. Z kamerą byliśmy na wernisażu.

 

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe