Kobieta potącona na pasach

  • 06.12.2019, 14:38
  • KPP Kwidzyn
Kobieta potącona na pasach
Wczoraj policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu potrącenia. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Daszyńskiego w Kwidzynie, ranna została 59-letnia kobieta. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają kwidzyńscy funkcjonariusze którzy apelują do kierowców o rozsądną jazdę.

     Wczoraj (05.12.br.) około godziny 13.20 dyżurny policji w Kwidzynie został powiadomiony o potrąceniu pieszej na ulicy Daszyńskiego w Kwidzynie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 59-letnia kwidzynianka chciała przejść na pasach na drugą stronę jezdni. W chwili, gdy przechodziła przez ulicę, została potrącona przez samochód
marki dodge, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autem 40-latek, dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej. Skutkiem było potrącenie kobiety, która trafiła do szpitala.
Policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy. Wkrótce sprawa trafi do sądu.
    W związku z powtarzającymi się przypadkami potrąceń policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. W pobliżu przejść dla pieszych należy zachować nadzwyczajną ostrożność. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.
 

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe