Sześc kolizji jednego ranka

  • 16.12.2019, 15:24
  • KPP Kwidzyn
Sześc kolizji jednego ranka
Uwaga ślisko – sześć porannych zdarzeń drogowych policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

      Opady marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na drogach  naszego powiatu pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach było ślisko. Z samego rana doszło dzisiaj do sześciu zdarzeń drogowych. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę lepiej zdjąć nogę z gazu, niż być uczestnikiem kolizji bądź wypadku! Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również  zimowa aura dotarła do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem,  jedźmy wolniej i ostrożnie.
     Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła  tracą przyczepność a kierowca, może nie zapanować nad autem i wpaść w poślizg.  Przekonało się o tym dzisiaj (16.12.2019 rok) sześciu kierowców, którzy  stracili panowanie nad swoimi pojazdami.
     Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 5:00 w Brachlewie.  Policjanci zostali poinformowani, że dwóch kierowców w wyniku oblodzenia jezdni i niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych wjechało  do przydrożnego rowu.
    Do kolejnego zdarzenia doszło kilak minut przed godziną 7:00 w  miejscowości Mareza. Policjanci ustalili, że kierujący Bmw jadąc od strony ulicy Wiślanej w  kierunku Korzeniewa, nie dostosował prędkości do panujących warunków,  wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem, po czym tyłem swojego  samochodu uderzył w bok prawidłowo jadącego drugim pasem vw.

     Kolejne zdarzenie miało miejsce ok. godz. 7:00 na drodze wojewódzkiej nr K55 w miejscowości Gardeja w kierunku Grudziądza. Policjanci otrzymali  zgłoszenie o dachowaniu auta. Kobieta jadąca tym autem została zabrana  przez karetkę pogotowia do kwidzyńskiego szpitala.

   Chwilę później dyżurny kwidzyńskiej jednostki został powiadomiony o  następnej kolizji na terenie gminy Gardeja na trasie Czarne Małe – Trumiejki. Kierowca Seata wyjeżdżając z łuku drogi, wpadł w poślizg i  uderzył w przydrożne drzewo.

   Po porannych kolizjach doszło jeszcze do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce o godzinie 7.30 w Raniewie. Policjanci ustalili,  że doszło tam do zderzenia się dwóch pojazdów marki seat i toyota. Jedna  osoba z tego zdarzenia została przewieziona do szpitala z urazem  kręgosłupa. Na miejscu pracują policjanci i technik kryminalistyki.

   Drugie zdarzenie miało miejsce o godzinie 9:30 w miejscowości Zeberdowo  gm.Gardeja. Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów
osobowych, z czego jeden dachował w przydrożnym rowie.

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

duck
duck 15.01.2020, 11:56
Wypadek za wypadkiem, kolizja za kolizją. Jeżdżą naćpani i pijani. To nasza lokalna patologia, widać nie do ogarnięcia. Lokalni dziennikarze mają za to o czym pisać, bo o sprawach poważniejszych chyba im nie wolno.
Ja
Ja 16.12.2019, 21:24
Na Marezie stłuczka była przed 6.
Mieszkaniec Kwidzyna nie Kwidzynia
Mieszkaniec Kwidzyna nie Kwidzynia 16.12.2019, 16:12
Miejscowość Zeberdowo? Gdzie to jest ? Bo chyba nie chodzi o Zebrdowo niedaleko Krzykos czy Czarnego?

Pozostałe