Wieczorne Nastroje 2019. Koncert Galowy.

  • 17.12.2019, 12:54 (aktualizacja 17.12.2019, 13:44)
  • TV Kwidzyn
Wieczorne Nastroje 2019. Koncert Galowy.
Poznajcie laureatów XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Zdarzeń Artystycznych Wieczorne Nastroje. Koncert Galowy odbył się 9 grudnia 2019r. w auli I LO w Kwidzynie i oprócz laureatów poszczególnych kategorii, wystąpiła w nim Nikola Krauze, która jest ubiegłoroczną triumfatorką Turnieju.

    XXIII edycję Wieczornych Nastrojów wygrała Dorota Kuziela z Wrocławia, która zaprezentowała się w recitalu "Kolejna Podróż". W kategorii młodzieżowej jury najwyżej oceniło reprezentantkę Klubu Dobrej Piosenki z Kwidzyna Weronikę Ważną. W konkursie recytatorskim również triumfował kwidzynianin. Jury najwyżej oceniło występ Mieszka Wiercińskiego. Wszyscy laureaci konkursu, w tym zdobywcy dalszych miejsc, wystąpili w Koncercie Galowym. Tradycją jest, że Wieczorne Nastroje kończy recital zwycięzcy poprzedniej edycji. W tym roku przed publicznością Turnieju bardzo nastrojowy recital zaprezentowała Nikola Krauze z Kwidzyna, której na pianinie towarzyszył jej instruktor i opiekun artystyczny Marcin Sawicki. Spośród tegorocznych uczestników nam najbardziej spodobała się formacja FREGOLIEGO z Amelią Lewandowską, która przełamała stereotyp akustycznego akompaniamentu i nadnaturalnej statyki na scenie. Dziewczyny z Chorzowa ujęły nas nie tylko brzmieniem swoich utworów, ale i niebanalnymi tekstami.

  Wieczorne Nastroje wyróżnia na tle innych imprez dedykowanych piosence poetyckiej, czy szerzej rozumianym formom artystycznym formuła festiwalu. Uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia nie jednego utworu, ale całego recitalu, który da jury szerszy pogląd na ich  poziom umiejętności i wrażliwość. Zdaniem pomysłodawcy festiwalu i jego wieloletniego dyrektora Mieczysława Dzikowskiego, pozwala to na dopuszczenie do udziału tylko wykonawców prezentujących już pewien poziom artystyczny.

   Przed Wami laureaci XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Zdarzeń Artystycznych Wieczorne Nastroje.

   

 

 

Wyniki XXIII OTZA Wieczorne Nastroje

Kat. młodzieżowa
1. Weronika Ważna z Klubu Dobrej Piosenki w Kwidzynie (recital „Pantha rei”)
2. Kamila Strzelecka z Sześciostrunowej Akademii z Ełku (recital „Niewiele mi zostało”)
3. Aleksandra Romanowska ze Studia Wokalnego Zbigniewa Poliszczuka z Grudziądza (recital „Między niebem a ziemią”) oraz Agata Widz z Klubu Dobrej Piosenki z Kwidzyna (recital „Nie wiem”)
Wyróżnienie: Aleksandra Ponczek z Klubu Dobrej Piosenki z Kwidzyna za recital „Wojtek uważaj”.
Nagroda specjalna dyrektora Giełdy: Julia Opalska z Klubu Dobrej Piosenki w Kwidzynie za recital „Bieg zdarzeń”.

Kat. dorosłych
1. Dorota „Sowa” Kuziela z Wrocławia (recital „Kolejna podróż”)
2. Wieża Bajzel z Warszawy (recital „Rozstroje”)
3. Amelia Lewandowska z zespołem Fregoliego z Chorzowa (recital „Syndrom Cotarda”)

 

Turniej recytatorski
1. Mieszko Wierciński z Kwidzyna
2. Dominika Andrzejewska z Gdańska
3. Amelia Kędziora z Torunia i Andżelika Witusińska z Kwidzyna

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe