Tak zagrał Kwidzyn

  • 13.01.2020, 14:56 (aktualizacja 13.01.2020, 16:27)
  • TV Kwidzyn
Tak zagrał Kwidzyn
Z uśmiechem, ofiarnie, szczodrze i głośno. Tak zagrał Kwidzyn podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z orkiestrowych skarbonek już zebrało się ponad 141 tysięcy złotych, a suma ta zwiększy się jeszcze po zakończeniu aukcji internetowych. Z kamerą podążaliśmy za ludźmi, którzy swoim zaangażowaniem i ciężką pracą wytworzyli ten przyjazny i ciepły klimat towarzyszący Orkiestrze oraz przyglądaliśmy się, jak otwierają serca mieszkańców Kwidzyna.

 - Wielkie serducho dla wszystkich, dla całego Kwidzyna - powiedziała szefowa kwidzyńskiego WOŚP Lidka Dyksa, podsumowując finał kilka minut po jego zakończeniu. Miała powody do uśmiechu i zadowolenia, bo po 28 latach entuzjazm dla Orkiestry wciąż nie maleje. Wbrew wrogiej propagandzie, fali hejtu i pomówień ludzie, którzy grają dla Orkiestry, dalej robią swoje i to z wielką radością. Nikt nie wali focha, nie obraża się i przede wszystkim nie dyskutuje, tylko wszyscy robią to, co potrafią najlepiej, czyli otwierają serca i portfele. Liczba ludzi, którzy angażują się w działania Orkiestry wciąż zaskakuje, podobnie jak ich pomysłowość w prowadzeniu zbiórek. Sposobów było tyle, ilu Wolontariuszy. Jedni spacerowali po mieście ze skarbonkami, inni oferowali przejażdżki nietuzinkowymi pojazdami, a jeszcze inni karmili jednych i drugich. W działania WOŚP angażują się całe rodziny, firmy i grupy ludzi połączonych wspólną pasją i  wiarą w słuszność sprawy, dla której tak się starają. I to właśnie chyba ich szczerość i entuzjazm tak pozytywnie działa na ludzi i powoduje, że wciąż chętnie sięgają do kieszeni. WOŚP zaspakaja też potrzebę dobra tkwiącą w większości z ludzi, ale również pozwala  poczuć się dumnym z udziału w wielkim i jednoczącym wokół celu przedsięwzięciu. Wszystko bez zadęcia i patosu, za to z uśmiechem i bardzo przyjaźnie. Tragiczną śmierć Pawła Adamowicza zamordowanego podczas ubiegłorocznego finału uczczono minutą ciszy przed Światełkiem do nieba, które ujęło prostotą i siłą przekazu. Przekonajcie się sami, ile entuzjazmu i serca wciąż wkładają Wolontariusze w działania Orkiestry bo, że robią to skutecznie mówią sumy zebranych pieniędzy. Na 28 Finale byliśmy od pierwszego dzwonka do gaszenia świateł, ale i tak nie daliśmy rady udokumentować wszystkich aktywności. Mamy nadzieję, że  to co zobaczycie dobrze oddaje klimat, jaki towarzyszył orkiestrowemu graniu w Kwidzynie. Działo się!

 

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolontariuszka
Wolontariuszka 14.01.2020, 03:22
Jak zwykle wspaniała atmosfera w hali.
WOŚP to cudowna inicjatywa ludzi dobrej woli. Krytycy krytykują, a wspaniali Polacy „grają” dalej i ufają Jerzemu Owsiakowi. Zawsze miło ogląda się orkiestrowe relacje TV Kwidzyn.

Nie jestem fanką „POwych” rządów, ale już wolę ich władanie, niż potencjalne rządzenie ludzi, którzy mają w sobie tyle jadu i zgorzkniałości.
Rozbawiony
Rozbawiony 15.01.2020, 21:49
Proponuję nie rezygnować z wolontariatu i już zacząć zbieranie do puszki na tych, których wolontariuszka woli - ekipa PO-SLD wygenerowała potrzeby na ponad 30 mln. POWODZENIA!!!
Wolontariuszka
Wolontariuszka 16.01.2020, 02:41
Taki Pan rozbawiony? To miło. :) Ja Panu odpowiem tak: Było wiele ekip rządzących przez te prawie 30 lat. Co jakiś czas się zmieniają, ludzi do polityki zniechęcają, a WOŚP gra nieustannie przez te wszystkie lata i grać będzie, czy to się Panu i podobnym do Pana podoba, czy nie. Pozdrawiam. Siema!
nabok
nabok 17.01.2020, 20:14
Aleś ty tępa droga wolontariuszko. Rozbawiony mówi o nieudolności rządów sprawowanych w Kwidzynie i ich konsekwencjach na przyszłość.
Wolontariuszka
Wolontariuszka 30.01.2020, 14:24
Prymitywie, nikomu nie są potrzebne twoje interpretacje cudzych wypowiedzi. :)
Przy okazji. Obrażanie ludzi najlepiej ci wychodzi? To lubisz? To umiesz? Każdy głupi to potrafi - szczególnie anonimowo, stukając sobie w swoją klawiaturkę, w zaciszu domowego gniazdka. :) :) :)
Żegnam.
@@@
@@@ 11.02.2020, 16:39
No nie! Trafne określenie czyjegoś stanu umysłu wcale nie jest obrażaniem. Bez przesady.
Obserwator
Obserwator 13.01.2020, 20:27
Z uśmiechem, ofiarnie, szczodrze i głośno rządzący Po i SLD rozdają środki publiczne na lewo i prawo. W sposób autorytarny podejmują decyzję, które mają istotny wpływ na poziom funkcjonowania miasta i życie mieszkańców tu w tym mieście. Za chwilę w sposób spektakularny poniosą sromotną klęskę swojej polityki. Redaktor nie uważa jednak by było to ważne. Problemy pod dywan. Ma być z uśmiechem, ofiarnie, szczodrze i głośno. Lud ma się bawić.
Też Obserwator
Też Obserwator 17.01.2020, 14:12
Zgadzam się,lud ma się bawić! Najlepiej na koncercie Zenka Martyniuka za 2 miliardy złotych w czasach kiedy zamyka się szpitale, odmawia leczenia nowotworów i sprzedaje narodową rezerwę złota podstępnie sprowadzoną z Londynu. Zamiast na medycynę dziecięcą lepiej dać Rydzykowi. WOŚP zbiera 170 milionów z dobrowolnych składek, Rydzyk dostaje 200 milionów z naszych podatków. Nie pozdrawiam
Fan
Fan 30.01.2020, 14:25
Brawo! W samo sedno!
Z
Z 01.02.2020, 14:12
Tak jest! Oklaski dla obserwatora, ale tego z 13 stycznia.

Pozostałe