Pościg za pijanym motocyklistą

  • 24.01.2020, 14:42
  • KPP Kwidzyn
Pościg za pijanym motocyklistą
Noc w policyjnym areszcie spędził mężczyzna, za którym pościg prowadzili policjanci z Posterunku Policji w Sadlinkach. Okazało się, że 34-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz jazdę na zakazie.

   W czwartek 23 stycznia br. około godziny 14.00 na terenie gminy Sadlinki policjanci tamtejszego posterunku dali sygnał do zatrzymania się kierującemu motorowerem. Kierujący nie zamierzał poddać się policyjnej kontroli. Wyminął mundurowych i pojechał dalej. Błyskawicznie ruszyli za nim policjanci i, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych,
rozpoczęli pościg za jednośladem. Po pewnym czasie mężczyzna stracił panowanie nad motorowerem, przewrócił się i został zatrzymany przez  funkcjonariuszy.
  Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Sadlinki. Szybko okazało się, że powodem zachowania 34  – letniego mężczyzny był stan  nietrzeźwości oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie stanu  trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie kierującego.  Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za popełnione czyny.
 

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe