Bimbrownik zatrzymany

  • 12.02.2020, 12:59 (aktualizacja 12.02.2020, 13:06)
  • Komenda Powiatowa Policji
Bimbrownik zatrzymany
Policjanci zatrzymali na terenie gminy Prabuty 62-letniego mężczyznę, który trudnił się nielegalną produkcją i sprzedażą alkoholu. Wykorzystywał do tego skonstruowany przez siebie destylator. Zostanie mu dzisiaj przedstawiony zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego. Za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

     We wtorek 11 lutego br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Prabutach w toku wykonywanych czynności służbowych, ustalili, że 62-letni  mieszkaniec gminy Prabuty, wyrabia alkohol wbrew przepisom Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny oraz należącej do niego posesji, znaleźli i zabezpieczyli prawie 100 litrów zacieru. Na miejscu policjanci ujawnili także skonstruowaną domowym sposobem kompletną aparaturę do produkcji bimbru oraz ustalili, że mężczyzna sprzedawał wyprodukowany przez siebie alkohol. Zatrzymany za swoją działalność odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego i wytwarzania wyrobów tytoniowych, mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
    Picie alkoholu nieznanego pochodzenia, który najczęściej jest przechowywany w nieprzystosowanych do tego pojemnikach, zagraża zdrowiu, a nawet życiu. Przerób alkoholu odbywa się w skandalicznych warunkach, odbiegających od standardów obowiązujących wytwórców legalnych trunków. Konsumenci często nie są świadomi tego, że kupowane przez nich nielegalne alkohole mogą spowodować utratę zdrowia, a nawet życia.
    Znamiona przestępstwa określonego w art. 12a ust. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych (dz. U. Nr 31, poz. 353 ze zm.) wypełnia również wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek.

Komenda Powiatowa Policji

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~
~~ 13.03.2020, 18:26
Pewnie szykował się do walki z koronawirusem.
Filek
Filek 13.02.2020, 08:43
Jeszce kompotow zabrońcie robić bo trujące. Bo musimy kupować drogi państwowy

Pozostałe