Czołówka na trasie Kwidzyn - Prabuty

  • 03.03.2020, 11:13
  • Policja Kwidzyn
Czołówka na trasie Kwidzyn - Prabuty
Kwidzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego na trasie Kwidzyn - Prabuty. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały dwie kobiety. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

     Dzisiaj (02 marca br.) około godziny 6.30 dyżurny kwidzyńskiej komendy  został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie  DW521. Natychmiast na miejsce skierował patrol ruchu drogowego, który po  przyjeździe na miejsce ustalił, że 32-letnia mieszkanka gminy Prabuty jadąc Audi od strony Prabut w kierunku miejscowości Licze, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w następstwie czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżającego z naprzeciwka Nissana, którym kierowała 53-letnia mieszkanka gminy Kwidzyn. Obie kobiety zostały przetransportowane do szpitala. Ruch na drodze był wstrzymany. Od uczestniczek wypadku została pobrana krew do badań.
         Policjanci apelują do kierujących o rozwagę na drodze. W okresie zimowym, szczególnie rano może dochodzić do lokalnych gołoledzi, przez co nawet przy niewielkiej prędkości koła naszego samochodu mogą stracić przyczepność z podłożem. Warto więc zmniejszyć prędkość i zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Policja Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe