Samorząd Kwidzyna odmawia przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja 2020 roku

  • 02.04.2020, 13:14 (aktualizacja 02.04.2020, 13:35)
  • TV Kwidzyn
Samorząd Kwidzyna odmawia przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja…
Dziś burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak wysłał list do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka, w którym odmówił zorganizowania wyborów prezydenckich w obecnie planowanym terminie. Swoją decyzję uzasadnił troską o bezpieczeństwo członków komisji wyborczych, pracowników samorządowych i wyborców.


Szanowny Panie Komisarzu,
w związku z obowiązkiem zorganizowania wyborów prezydenckich w dniu 10 maja 2020 roku pragnę Pana poinformować, że przygotowanie takich wyborów przez władze Miasta Kwidzyna jest niemożliwe. Wynika to przede wszystkim z sytuacji panującej w kraju, związanej z wprowadzeniem stanu epidemii wywołanej koronawirusem, a także wprowadzenia szeregu ograniczeń przez władze państwowe. Dlatego organizowanie wyborów byłoby nieodpowiedzialnością, bo narażałoby życie i zdrowie mieszkańców, zarówno członków komisji wyborczych, pracowników samorządowych, jak i samych wyborców. Dziś nasze miasto ż
yje przede wszystkim tym, w jaki sposób zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i zminimalizować potencjalne zagrożenie zarażeniem, zgodnie z wytycznymi konstytucyjnych organów naszego państwa.

 

Całość listu znajdziecie na stronach Urzędu Miasta: https://kwidzyn.pl/list-burmistrza-kwidzyna-do-panstwowej-komisji-wyborczej-22649/?fbclid=IwAR3tCfiMBovlWl9U60EhasXUnBu7NdvrDoiLAzYFYFq-cZlibPEphXZQdLM

 

W ten sposób samorząd Kwidzyna dołączył do grona prezydentów wielkich miast takich jak Wrocław, Poznań czy Gdynia oraz małych gmin wiejskich, które jednoznacznie przeciwstawiają się organizacji wyborów w warunkach pandemii.  Warto przypomnieć, że obowiązek przeprowadzenia wyborów ciąży właśnie na samorządach gminnych, które nie tylko udostępniają lokale, w których działają komisje wyborcze i odbywa się głosowanie, ale też dysponują spisami wyborców, które na wybory udostępniają. Beż zaangażowania samorządów gminnych przeprowadzenie wyborów może nie być możliwe, a przedstawiciele partii rządzącej już wspominają o sankcjach, które mogą spotkać samorządowców odmawiających organizacji wyborów.

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z
Z 02.04.2020, 19:53
Moje gratulacje! Mamy w Kwidzynie prewencyjną cenzurę.
Lol
Lol 02.04.2020, 16:06
To się dopiera pan burmistrz zbłaźnił!!! Tryb wyborów prezydenckich nie przewiduje tworzenia komisji wyborczych. Trwanie w totalnej opozycji odebrało widać zdolności postrzegawcze, a "troskliwość" pana burmistrza skłoniła go do nieuprawnionego pozamykania targowisk.

Pozostałe