Stypendia dla niepełnosprawnych studentów

  • 24.03.2021, 17:09
  • TV Kwidzyn
Stypendia dla niepełnosprawnych studentów
Do 31 marca niepełnosprawni studenci mogą składać wnioski o pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym na semestr letni roku akademickiego 2020/2021. Pomoc udzielana jest w ramach programu „Aktywny samorząd".

 W realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych już kolejny rok uczestniczy samorząd powiatu kwidzyńskiego.
Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym adresowana jest do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w: szkole policealnej, kolegium, szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu), a także do osób, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi. Wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia (SOW). Wnioski na semestr zimowy będzie można składać od 1 sierpnia do 10 października. W razie problemów szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera w Kwidzynie (tel. 55 279 9915 lub 55 646 18 00).

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe