Strażacy z powiatu kwidzyńskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą do nich dojechać we własnym zakresie.

  • 07.04.2021, 15:59
  • Piotr Marek
Strażacy z powiatu kwidzyńskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień… KP PSP w Kwidzynie
Wspierają w ten sposób ogólnopolską akcję szczepień przeciw covid-19. Akcja prowadzona jest od 18 stycznia we współpracy z punktami szczepień oraz samorządami w całym województwie pomorskim, w tym także w powiecie kwidzyńskim.

Osoby, które mają problem z dostaniem się do punktu szczepień mogą skontaktować się z wyznaczonym koordynatorem w swojej gminie. Pomoże on w zorganizowaniu transportu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej wspierają samorządy w tym zakresie. W ramach prowadzonych działań strażacy przekazują także materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki covid- 19. Ulotki są spersonalizowane dla poszczególnych gmin. Na awersie ulotki, w lewym dolnym rogu, znajduje się numer telefonu do gminnego koordynatora szczepień. Pod numerem 989, który jest czynny całą dobę, można uzyskać informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.
Zdjęcia: KP PSP w Kwidzynie

Piotr Marek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe