Lunapark w KCK

  • 24.05.2021, 11:47 (aktualizacja 24.05.2021, 11:51)
  • KCK
Lunapark w KCK Huberrt Cyzman
5 i 6 czerwca 2021r. scena kwidzyńskiego teatru znowu zabłyśnie talentem i entuzjazmem podczas wystawiania nowej sztuki teatralnej w reż. Arka Jaronia.

        Po dość lekkiej i dowcipnej komedii “Osobliwość Panny Rosemary Clooney” reżyser poszedł w klimat mroczny, wyciągając na wierzch nasze lęki i zahamowania. Jednocześnie bawiąc się naszymi uczuciami, zmusza nas do refleksji nad samym sobą, otoczeniem, relacjami i odpowiedzią na pytanie “kto tu jest tak naprawdę chory”. 

     LUNAPARK - to spektakl współczesny, ale tkwiący korzeniami w ponadczasowej ciemności choroby natury ludzkiej, jaką jest schizofrenia. Widz obserwuje grupę osób wybranych do
eksperymentu medycznego, przez panią doktor nauk psychiatrii Torey  Patersson, który ma na celu pobudzenie chorego i odzyskanie przezeń pełnej sprawności psycho-fizycznej. Opieka nad tymi osobami, pozwala wprawdzie bezkarnie użalać się nad sobą, ale w dalszym przebiegu zmusza do refleksji o szczęściu bycia zdrowym. Ludzki prymitywizm i ludzka obrzydliwość, to formy, które wykluczają ze społeczności osoby chore, bez możliwości dania odrobiny nadziei. Przerażająco aktualna sztuka o walce z własnymi lękami i akceptacji osób, które na co dzień muszą się z takimi słabościami mierzyć. Żywiołowość i bezkompromisowość postaci i ich hermetyzacja, we własnym świecie, zabiera publiczność za "horyzont", w którym żyjemy my-zdrowi ludzie.
Spektakl tylko dla widzów dorosłych. 
Obsada
Katarzyna Budnik, Olga Drelich, Dariusz Deluga, Anna Topolska, Olga Buczkowska,
Aleksandra Wiśniewska, Izabela Matyszkiewicz, Aleksandra Wójtowicz, Tomasz Młodecki,
Katarzyna Opacka
Scenariusz i reżyseria
Arek Jaroń
Kiedy: 5 czerwca 2021r., godz. 19:00
6 czerwca 2021r., godz. 18:00
Miejsce: teatr, ul. Katedralna 18 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina oraz online na stronie www.kck.ckj.edu.pl

KCK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe