Przez trudy do gwiazd. 10 lecie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie.

  • 18.10.2021, 20:15 (aktualizacja 18.10.2021, 20:37)
  • TV Kwidzyn
Przez trudy do gwiazd. 10 lecie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich… SSP ZHP
13 października 2021 r. Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie świętowała swój jubileusz 10-lecia istnienia.

 

Szkoła została powołana do życia przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe w dniu 1 września 2011 r.  jako pierwsza i obecnie jedyna, niepubliczna szkoła podstawowa w Kwidzynie. W trakcie minionych 10 lat,  „Społek” na stałe wpisał się w pejzaż miasta, poszerzając ofertę edukacyjną Kwidzyna o placówkę, która charakteryzuje się nie tylko przyjazną i kameralną atmosferą, ale przede wszystkim wysokim poziomem nauczania.

Uroczystość 10-lecia odbyła się w kwidzyńskim kino-teatrze, a obecni byli na niej nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i zaproszeni goście ze środowiska lokalnego.  W części artystycznej uczniowie przygotowali spektakl nawiązujący do patrona szkoły i zawierający zarówno aspekty edukacyjne, jak i rozrywkowe, które przypadły do gustu zebranej publiczności. Na część oficjalną składały się przemówienia nowej pani dyrektor Agnieszki Perehudy oraz dotychczasowej, czyli  Pani  Marzenny Czyżewskiej.  Stanowiły one okazję do wspomnień i uporządkowania minionych wydarzeń, a także do refleksji nad dotychczasowymi działaniami. Zwieńczeniem uroczystości były liczne życzenia gości skierowane do dyrekcji, pracowników i  uczniów szkoły, co w dużej mierze dowodzi otwartości i  owocnej współpracy „Społka” z wieloma podmiotami, które swoimi działaniami wspierają działalność i funkcjonowanie placówki.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe