Odrobina Kwidzyna. Festiwal przetworów w Benowie.

  • 21.07.2015, 13:52
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_Benowa
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sezon wakacyjny a co za tym idzie również grillowy rozpoczął się na dobre a jeżeli wspominamy o dobrym jedzonku to warto przypomnieć sobie V Festiwal Przetworów Owocowo-Warzywnych Benowo 2014.
"Zaułek Benowo" to miejsce, które powstało dzięki ogromnemu zaangażowaniu i chęci do działania mieszkańców miejscowości. Ośrodek, na arenie całego powiatu kwidzyńskiego, rozsławiły panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich "Renawa". Tym razem odwiedziliśmy je przy okazji V Benowskiego Festiwalu Przetworów Owocowo-Warzywnych. Będzie smakowicie!

Koło Gospodyń Wiejskich "Renawa" powstało w 2008 roku a już dwa lata później zostało formalnie zarejestrowane jako stowarzyszenie. Przez cały okres jego działania, uformował się stały, liczący 13 kobiet, skład. Panie z "Renawy" aktywnie i dumnie reprezentują nie tylko Benowo ale także całą gminę Ryjewo.

Benowski Festiwal to przede wszystkim konkurs na najlepsze przetwory. Każdego roku towarzyszy mu temat przewodni - tym razem jury oceniało zaprawy z pomidorów i truskawek. Oprócz rywalizacji kół gospodyń, na imprezie pojawił się także serowar, który zaciekawił uczestników pokazem domowych sposobów produkcji sera i mleka.

Jeżeli jesteście ciekawi jakie smaki towarzyszyły Nam podsczas V Benowskiego Festwialu Przetworów Owocowo-Warzywnych, czy serowarstwo jest trudną sztuką a także jak integracja i ponadprzeciętne zaangażowanie mieszkańców małej miejscowości wpływa na rozwój gminy, koniecznie obejrzyjcie najnowszy odcinek Odrobiny Kwidzyna. Smacznego!


Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 16.09.2014, 23:18
Pani Redaktor faktycznie sympatyczna, naturalna - ogólnie PLUS:) film też korzystnie złożony brawa dla operatora kamery ps. no może trochę za dużo o tej Eko Inicjatywie...
Gość
Gość 15.09.2014, 09:57
Piękne Pan masełko zrobił i przyozdobił polską krówką :) Super !
Gość
Gość 14.09.2014, 12:25
Było pysznie :-), a reporterzy TVP Kwidzyn są przesympatyczni, brawa dla PANI DZIENNIKARKI!
Gość
Gość 13.09.2014, 09:08
To naprawdę świetna sprawa. Jednym chce się organizować udaną imprezę a TV Kwidzyn filmować, a tym samym propagować działania lokalnych społeczności. Tak trzymać.

Pozostałe