Z Kociewia na Powiśle rowerem

  • 17.07.2015, 16:42
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-kociewski_rajd
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy do udziału w Pierwszym Kociewsko - Powiślańskim Rajdzie Rowerowym. Dwudniowa impreza rozpoczyna się 25 lipca. Szczegóły przedstawi szef LOT Kociewie, który przyjechał do Kwidzyna rowerem, aby zachęcić Was do udziału w rajdzie.

 

  Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew w tym roku po raz pierwszy zaprasza na nową imprezę rowerową: 1. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy. W dniach 25-26 lipca wydarzenie to aktywnie połączy Kociewie z Powiślem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę.

 

Wspólnie opracowano przebieg trasy tak, aby możliwe było odwiedzenie najbardziej urokliwych zakątków po obu stronach Wisły.
 

- Pierwsze rozmowy o możliwości zorganizowania dwudniowej imprezy rowerowej odbywającej się na Kociewiu i Powiślu były już prowadzone w roku 2014. Inicjatywa LOT KOCIEWIE trafiła na podatny grunt, ponieważ  do tej pory było brak eventu, który łączyłby turystycznie i aktywnie nasze obszary  – mówi Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.

Start rajdu nastąpi w Gniewie o godz. 10:00. Pierwszego dnia do przejechania będzie ok. 50 km, nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone!) przewidziany jest w Gimnazjum w Liczu. Trasa powiedzie przez Tymawę – Lipianki – Janowo – Biały Dwór – Tychnowy - Szadowo Młyn – Licze. Natomiast w niedzielę, w drodze powrotnej na Kociewie, do pokonania będzie 45 km przez Kwidzyn – Korzeniewo – Aplinki – Opalenie – Małą Karczmę – Wyręby – Piaseczno – Gniew.

- Dzięki otwarciu mostu droga na Powiśle jest o wiele krótsza i prostsza. Również nasza współpraca zyskała na tym fakcie, ponieważ razem z Urzędem Miejskim z Kwidzyna wypracowaliśmy model dzielenia się informacjami o wydarzeniach odbywających się na naszych terenach – mówi Magdalena Frost-Guz z Urzędu Miasta i Gminy Gniew.


Zapisów można dokonać telefonicznie, bądź mailowo: 58 531 37 41, [email protected]

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

e-mail: [email protected]

www.lot.kociewie.eu

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe