Nagrody rozdane

  • 12.06.2015, 11:13
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-burmistrza_nagrody_015
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 11 czerwca, w kwidzyńskim teatrze odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Człowiek roku” oraz „Firma roku” a także nagród Burmistrza Miasta Kwidzyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Poznajcie nagrodzonych!

W czwartek, 11 czerwca, w kwidzyńskim teatrze odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Człowiek roku” oraz „Firma roku” a także nagród Burmistrza Miasta Kwidzyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Poznajcie nagrodzonych!

Uroczystość rozpoczęło, tradycyjnie, odegranie Hejnału Kwidzyna. Pierwszą kategorią, w której przyznano nagrodę był „Człowiek roku”. Tym razem tytuł, z rąk burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej, odebrał dr Christian Meyl. Pochodzący z Niemiec, doktor Meyl, po przejściu na emeryturę zajął się działalnością charytatywną i od 25 lat, wraz z niemieckim Zakonem Joannitów wspiera chorych, niepełnosprawnych i ubogich mieszkańców Kwidzyna. Doktor Meyl, w ramach wdzięczności za przyznaną nagrodę, przekazał burmistrzowi Andrzejowi Krzysztofiakowi mapę naszego miasta z 1807 roku.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody w kategorii „Firma roku”, które otrzymały następujące podmioty: BMS spółka jawna w Kwidzynie, EKO WERY Marian Strzelczyk, Jabil Circuit oraz Lacroix Electronics Sp. Z o.o.

Po wręczeniu, ponad 250. osobom, nagród w dziedzinie kultury i nauki, burmistrz Kwidzyna przedstawił pewne statystyki dotyczące swoich wyróżnień na przestrzeni lat a także nie krył dumy z poczynań młodych (i nie tylko) mieszkańców naszego miasta.  

Bardzo miło jest nam poinformować, że podczas gali, dziedzinie kultury wyróżniony został Wojciech Bryczkowski z ekipy TV Kwidzyn. 

Poniżej prezentujemy państwu nazwiska wszystkich nagrodzonych osób w kategorii sport i kultura (zachowaliśmy kolejność, według której pojawiali się na scenie):

  1. MTS piłka ręczna dziewcząt (rocznik 2002, który zdobył między innymi I miejsce w finale Mistrzostw Polski) – Zuzanna Balawejder, Patrycja Ratkowska, Natalia Kamieniecka, Karolina Krok, Julia Kurzawa, Aleksandra Krajewska, Małgorzata Ziółkowska, Weronika Kołodziej, Marta Myścich, Marcelina Rybicka, Anna Szymańska, Zuzanna Gradkowska, Dorota Gimińska, Daria Janiszewska, Wiktoria Magdzińska, Sandra Sobczak oraz trenerzy: Mariusz Kupc, Dariusz Koszyński.
  2. Dorota Dąbek – pomysłodawczyni Festiwalu Miniatur Lalkowych ANIMO.
  3. Jacek Kluczkowski – działacz i orędownik wszelkich form pomocy dla osób niepełnosprawnych.
  4. Jan Szymański – twórca, liczącej już 9. tomów „Kroniki Kwidzyna”.
  5. Lekkoatleci Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego RODŁO – Andżelika Przybylska, Mateusz Wiśniewski, Zbigniew Jost, Agata Kowalska oraz trenerzy: Lech Kwiatkowski, Wojciech Margulewicz.
  6. Karolina Trojakowska – laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych.
  7. Pracownia Plastyczna przy KCK – Aleksandra Byszewska, Balsam Julia oraz prowadząca pracownię, Krystyna Humanowska.
  8. MTS piłka ręczna chłopców (brąz w finale Mistrzostw Polski Juniorów) – Alan Guziewicz, Maciej Majdziński, Jan Piekarski, Kamil Nawrocki, Bartosz Grycman, Kelian Janikowski, Arkadiusz Ossowski, Jakub Reguła, Beniamin Werra, Nikolas Dąbrowski, Jakub Michalczuk, Kamil Łapacz, Jakub Paczkowski, Damian Przysowa, Jakub Żurawki, Adam Dulny, Dominik Boryń, Szymon Kutniak, Paweł Rynk, trenerzy: Patryk Rombel, Maciej Mroczkowski oraz działacze sportowi: Dariusz Różacki, Sławomir Ossowski.
  9. LKS NADIWŚLANIN, sekcja trójboju siłowego – Kludia Szymczak, Natalia Talarska, Michał Anuszek, Sebastian Kolasa, Mirosław Synakiewicz, Michał Szymczak oraz trener Zbigniew Lewicki.
  10. LKS NADWIŚLANIN, sekcja jeździecka – Kacper Kołodziejczyk, Agata Madrak,  Jacek Zagor, Zuzanna Twardowska, Daniel Wróblewski, Tomasz Miśkiewicz oraz trenerzy: Bartosz Kołodziejczyk, Grzegorz Twardowski, Józef Zagor.
  11. LKS NADWIŚLANIN, sekcja podnoszenia ciężarów – Jerzy Stosik, Jędrzej Kłos oraz trener Mirosław Tubaja.
  12. Janusz Cygański – kierownik Muzeum Zamkowego w Kwidzynie
  13. Helena Roszak – prezes Stowarzyszenia Miłośników Malarstwa KONTRASTY
  14. Wojciech Bryczkowski – wydawca lokalnego programu telewizyjnego, inicjator i realizator I Festiwalu Filmów Amatorskich „Kwidzyńska Akademia Filmowa”.
  15. Jerzy Majda – reżyser i scenarzysta, organizator przedsięwzięć artystycznych popularyzujących folklor i sztukę.
  16. Drużyna MTS BASKET Kwidzyn (Mistrzostwo Polski Juniorów w koszykówce w wersji 3x3) – Mariusz Konopatzki, Tomasz Korpalski, Kacper Więckowski oraz trener Bogdan Zamośny.
  17. Julia Goc – zawodniczka Kwidzyńskiego Towarzystwa Sportowego IRONMAN.
  18. Michał Siejakowski – trener i zawodnik KTS IRONMAN
  19. MTS piłka ręczna dziewcząt (srebrny medal w Finale Mistrzostw Polski Juniorek) – Aleksandra Bielak, Joanna Gędłek, Adrianna Górna, Malwina Hartman, Joanna Kłos, Natalia Koper, Klaudia Loba, Klaudia Marcinkowska, Dominika Pakalska, Alicja Pękala, Kamila Srożak, Magdalena Szudzik, Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek, Natalia Warywoda, trenerzy zespołu: Edyta Majdzińska, Mariusz Kupc oraz działacze sportowi: Dariusz Sztyrbicki, Monika Hartman.
  20. MTS piłka ręczna chłopców (rocznik 2002, II miejsce w finałach zawodów ogólnopolskich) – Dominik Bieniek, Hubert Dziubek, Artur Ekstowicz, Filip Filipczak, Denis Grochowski, Michał Gwiazda, Filip Jankowski, Damian Latopolski, Jakub Legiewicz, Łukasz Łoziński, Arkadiusz Nowak, Igor Raczkowski, Hubert Raczkowski, Kacper Rybicki, Sławomir Traczyk, Marcin Wysocki, Jakub Gruza, trener Patryk Rombel oraz działacz sportowy Adam Wysocki.
  21. UMKS – sekcja biegi na orientację – Iga Muller, Natalia Szuba, Natalia Deyna, Mateusz Soliwoda, Wiktor Muller, Szymon Górski, trenerzy: Tomasz Muller, Dorota Wodzińska oraz działacze sportowi: Mariusz Torchała, Maciej Gostkiewicz.
  22. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie – Dominika Kopik, Karolina Rybka, Nadia Kufel, Michał Bień, Michał Rajkowski, Sebastian Hnat oraz nauczyciel i wychowawca Stanisław Bień.
  23. MTS Kwidzyn, sekcja modelarstwo lotnicze i kosmiczne (czołowe lokaty Mistrzostw Polski oraz medal Mistrzostw Świata modeli kosmicznych) – Sebastian Szulc, Piotr Kołakowski, Dawid Czernij, Jakub Szutowicz, Dawid Nowacki, Jakub Pokwicki, Dawid Templin, Wojciech Pawłowski, Maciej Czajka oraz trener Stanisław Bera.
  24. MTS piłka ręczna dziewcząt (IV miejsce w Finale Polski Juniorek – Dominika Babicka, Katarzyna Czarnik, Joanna Gędłek, Weronika Grabowska, Martyna Guziewicz, Wiktoria Heromińska, Joanna Kłos, Sylwia Kowalska, Weronika Orlich, Alicja Pękala, Julia Siuda, Paulina Szyca, Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek, Paulina Wiśniewska, Maliwna Zagórska, Milena Kozioł, trenerzy: Edyta Majdzińska, Mariusz Kupc oraz działacze: Magdalena Szudzik, Dariusz Sztyrbicki.
  25. MTS Kwidzyn, sekcja szachowa (I i II miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego) – Zuzanna Domke, Mateusz Klein, Wojciech Maroń, Paweł Fukowski, Oskar Śniadecki, Paweł Kiempczyński.
  26. Radosław Wojtaszek – obecnie zajmujący 17. lokatę na światowej liście FIDE, najwyższą wśród polskich szachistów.
  27. Wojciech Wiśniewski – instruktor instrumentów dętych blaszanych Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Helikon”.
  28. Marek Michalski – muzyk Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Helikon”.
  29. Katarzyna Małkowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kwidzynie.
  30. Alicja Kędzior – uczennica klasy IV fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kwidzynie.
  31. Monika Szerszeń – instruktorka tańca w KCK oraz przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Helikon”.
  32. MTS Kwidzyn, sekcja tenisa stołowego – Michał Małachowski, Patryk Kwiatkowski, Michał Zieleniak, Sylwester Smela, Radosław Kopecki, Natalia Kawecka, Marta Trzaska, Tomasz Szołtys, Błażej Jędrzejewski, Kacper Głuszkiewicz, Jakub Głuszkiewicz, trenerzy: Dariusz Schaeffer, Mariusz Schaeffer oraz mecenasi sportu: Zbigniew Tul, Dariusz Skrocki.
  33. Pływacy MTS Kwidzyn – Nikola Olszewska, Filip Czop, Michał Czop, Martina Kędziora, Daria Karaszkiewicz, Olga Szachmytowska, Wojciech Janicki oraz trener Artur Szachmytowski.
  34. Zespół UNDERFATE w składzie: Adam Żmuda, Piotr Chomicz, Sławomir Lewandowski, Mateusz Świtała.
  35. MTS piłka ręczna dziewcząt (VII miejsce w Finale Pucharu ZPRP Młodziczek) – Patrycja Bochniak, Dominika Borowska, Oliwia Brzózy, Marta Burnowska, Sandra Guziewicz, Andżelika Koper, Roksana Kosmala, Julia Kupc, Zuzanna Łupaczewska, Kaja Mazurek, Aleksandra Reszka, Julia Szeląg, Aleksandra Szymańska, Weronika Weiland, Dominika Woelk, Paulina Wróbel, Oliwia Żarnowska, trenerzy: Mariusz Balawejder, Mariusz Kupc oraz działacz sportowy Jacek Borowski.
  36. Drużyna MTS piłka ręczna chłopców – Bartosz Preuss, Mateusz Filbrandt, Paweł Sztyrbicki, Dominik Czeszejko-Sochacki, Nikodem Kutyła, Dariusz Muracki, Jakub Dulny, Łukasz Łęgowski, Adrian Dymik, Mariusz Kisielewski, Kacper Miklewicz, Kacper Obuchowski, Paweł Rutkowski, trener Mieczysław Rutkowski oraz działacz sportowy Grzegorz Kutyła.
  37. Tancerze KKT PROGRESS – Marcin Żelazny i Dominika Szpaczyńska, Jakub Maślany i Marta Tandecka, Jakub Żukowski i Maja Gnutek, Wiktor Grunt i Alina Klimek, Malina Grunt, Marta Jagielska, Mariusz Budyś i Monika Budyś oraz trenerzy i założyciele KKT PROGRESSL Monika Grunt,  Jarosław Grunt.
  38. Stowarzyszenie Sportowe Judo Kwidzyn (medalowe miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Judo) – Patryk Polech, Damian Kaczor, Marceli Gajewski, Szymon Szuwarowski, Dominik Przybyła oraz trener Tomasz Wiśniewski.
  39. Zuzanna Jaremko – trenująca w Malborskim Klubie Karate, mistrzyni Europy w swojej kategorii wiekowej.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy a widzowie Telewizji Kwidzyńskiej już niedługo będą mogli obejrzeć pełną relację z gali. 

 

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 12.06.2015, 18:20
Gratulacje dla Wszystkich nagrodzonych.

Pozostałe