Co z tymi figurami?

  • 09.06.2015, 14:20
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Figury_na_placu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od niedawna, na Placu Plebiscytowym, mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać nowe figury – skrzypaczkę i gitarzystę. Jak się okazuje, nie wszystkim jednak te konstrukcje przypadły do gustu.

Od niedawna, na Placu Plebiscytowym, mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać nowe figury – skrzypaczkę i gitarzystę. Jak się okazuje, nie wszystkim jednak te konstrukcje przypadły do gustu.

Autorami figur, które już pojawiły się na Placu Plebiscytowym są Piotr Garstka z pracowni w Szymanowie i poznański artysta Rafał Nowak. Na razie mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać Skrzypaczkę oraz Gitarzystę. Obie konstrukcje wykonane są z brązu a osadzone na piaskowych postumentach.

Niedawno, wokół tematu figur wywiązała się burzliwa dyskusja. Niektórzy są nimi zachwyceni, inni zaś twierdzą, że to zbędny wydatek a samorząd powinien inwestować w bardziej pożyteczne rzeczy.

Zaciekawieni i można powiedzieć sprowokowani całą dyskusją, postanowiliśmy sprawdzić jak to jest z tymi figurami. Wybraliśmy się w tym celu na Plac Plebiscytowy. Godzina 15, słoneczny dzień w środku tygodnia i coś, czego w tym miejscu jeszcze rok temu nie mogliśmy zobaczyć – pełno mieszkańców.

Szybko wykorzystaliśmy okazję i zapytaliśmy kilku przechodniów o to, co sądzą o figurach a także czy nie myślą, że pieniądze wydane na ich budowę należało przeznaczyć na coś zdecydowanie bardziej pożytecznego. Ku naszemu zdziwieniu praktycznie wszyscy stwierdzili, że figury przypadły im do gustu a miasto wręcz powinno poprawiać estetykę otoczenia. Ważny jest fakt, że w programie umieściliśmy wszystkie wypowiedzi, nie pomijając żadnej z osób, do których się zwróciliśmy.

Jak się okazuje, po przeczytaniu komentarzy pod artykułem na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl dochodzimy do wniosku, że coś na rzeczy jest i zdania na temat figur są jak najbardziej podzielone.

W programie cofnęliśmy się do wypowiedzi z ubiegłego roku kiedy to pytaliśmy zarówno burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka jak i pomysłodawcę projektu przebudowy Placu Plebiscytowego, architekta Michała Jabłońskiego o plany związane z modernizacją miejsca. Obaj panowie byli gośćmi programu Gość TV Kwidzyn i tam opowiadali o wizji dotyczącej nowego wyglądu placu.  To co możemy zobaczyć tutaj teraz, nieco różni się od początkowych założeń jednak czy jest aż tak źle jak twierdzą niektórzy?

Znawcą sztuki nie jestem i na pewno nie mogę być do końca obiektywna w ocenie figur ale jak dla mnie idealnie wpasowują się nowy wygląd Placu Plebiscytowego i dodają mu uroku. A jakie jest Wasze zdanie na temat figur? To zbędny wydatek czy trafna inwestycja?
Pod tymi linkami znajdują się wymienione przeze mnie artykuły z portalu kwidzyn.naszemiasto.pl gdzie toczyła się zawzięta dyskusja na temat konstrukcji.

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/plac-plebiscytowy-w-kwidzynie-miasto-chce-postawic-cztery,3311125,art,t,id,tm.html

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/figury-na-placu-plebiscytowym-jak-wam-sie-podobaja-zdjecia,3410915,artgal,t,id,tm.html


Czekamy na Wasze opinie! 
 

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.06.2015, 14:50
impreza muzyczna na cmentarzu to coś dla nekrofil czy zombi
znafca
znafca 12.06.2015, 11:56
Cały plac to kosztował 1,7 mln zł. Na figurki miasto zabezpieczyło 270 kafli.
Gość
Gość 09.06.2015, 21:47
Jarek, cały plac kosztował 270 kafli, figurki 60
Quasar
Quasar 09.06.2015, 18:52
Drogie figurki na placu = kwidzyńskie "misie" = jako konsultanci mamy % = im drożej, tym lepiej dla nas.
JAREK
JAREK 09.06.2015, 18:23
Dlaczego w reportażu nie padła kwota 270 000 zł za te rzeźby?
A.S
A.S 09.06.2015, 17:41
Pytania do mieszkańców w stylu "trudne sprawy". Narzucanie od razu pozytywnego zdania korzystając ze stwierdzenia: Wczesniej bylo brzydko, nieprawdaz? Kolejny aspekt. Wybranie osób, które są przeciwne parkowi, ale nie maja zdania, zeby jasno pokazac, ze park jest super. Park jest ok, ale cena za jego budowę już nie. I to jest problem i to nie pasuje wielu mieszkańcom.
M.S.
M.S. 09.06.2015, 17:09
...,mi tez sie podoba , to dobrze ze w samym centrum miasta powstala taka nowa architektonicznie i ciekawa forma promocji , az milo teraz odpoczac w tym parku , a figury sa bardzo urokliwe.

Pozostałe