Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:21

VI Kwidzyński Bieg Papiernika - padł kolejny rekord.

Blisko 3300 uczestników stanęło na starcie VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. Padł kolejny rekord frekwencji, a także wprowadzono kilka zmian.
Kliknij aby odtworzyć

Kwidzyński Bieg Papiernika to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Nie wyobrażamy już sobie, aby raz w roku nie zjechali do nas miłośnicy biegania z całego kraju i nie tylko. Było ciężko, ale metę przekroczyło 3275 uczestników. VI edycja przeszła już do historii, jednak będziemy długo o niej pamiętać.

Pierwszą zmianą, którą wprowadzono był osobny start dzieci. Najmłodsi wyruszyli z kwidzyńskiego stadionu już o 10:00 i spisali się na medal. W Kwidzynie rośnie pokaźne grono biegaczy, a więc o frekwencję w kolejnych edycjach biegu nie musimy się raczej martwić.

Kolejną nowością była runda honorowa. Do tego biegu się już przyzwyczailiśmy, jednak do tej pory pokonywali ją przedstawiciele samorządów. Tym razem na jej starcie stanęli pacjenci onkologiczni ze swoimi rodzinami i znajomymi. Ich udział w Kwidzyńskim Biegu Papiernika był niezwykle wzruszającym momentem, bo pokazali nam, że mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znajdują, czerpią radość z każdej chwili i żyją pełnią życia.

Najcięższa rywalizacja rozpoczęła się o 11:15, kiedy to wystartowali uczestnicy głównego biegu. Nie było łatwo, jednak po kilkudziesięciu minutach na mecie pojawili się pierwsi zawodnicy. Z wielkim podziwem i szacunkiem można było patrzeć na kolejne osoby wbiegające na stadion. Mimo braku sił na ich twarzach malował się uśmiech.

W tym roku dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice. Na trasie VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika było naprawdę gorąco! I to nie tylko ze względu na pogodę, ale na zdzierających swoje gardła, wiernych kibiców.

Frekwencja na tegorocznej edycji Kwidzyńskiego Biegu Papiernika pokazuje, jaką rangę i uznanie zdobyła ta impreza wśród społeczności biegaczy w ciągu tych sześciu lat. Z roku na rok, sportowców w Kwidzynie jest coraz więcej, co także podkreślali organizatorzy imprezy.

Najszybciej na mecie pojawił się OKSENIUK Sergii (6107), który 10-kilometrową trasę pokonał w zaledwie 30:08 minut. Po nim finiszowali LASHYN Dmytro (16) z czasem 30:10IUKHYMCHUK Mykola (15) z takim samym czasem. Podium zajęli więc Ukraińcy, a najlepszy Polak dotarł na metę siódmy. Był to Artur Olejarz z Zielonej Góry, który trasę Papiernika pokonał w 31:42. W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna triumfatorka Biegu Papiernika Tatiana Kozubowa, również Ukrainka, reprezentująca barwy klubu Ice Mat Team Ostrów Wielkopolski, z czasem 35:59, druga była Marta Krawczyńska z Malborka z czasem 36:33, a trzecie miejsce na podium padło łupem Moniki Jackiewicz z Lubawy, która metę osiągnęła po 37:28.

Najszybszą kwidzynianką, podobnie jak przed rokiem, okazała się Magdalena Wolf, która trasę biegu pokonała w 42:48 min i wywalczyła 28 miejsce w generalce, a najszybszym kwidzynianinem okazał się młodziutki Adam Pieniek, 16 w klasyfikacji generalnej. Jego czas to 34:17.
Tradycyjnie najszybsi mieszkańcy naszego miasta odebrali z rąk burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka czeki na 500 zł. Gratulujemy.

Podziwiamy każdą osobę, która decyduje się na udział w takim biegu i troszkę chyba zazdrościmy im motywacji. Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika. A o tym, co działo się dziś na stadionie miejskim będziecie mogli przekonać się już niebawem, gdyż najbliższa Odrobina Kwidzyna będzie poświęcona właśnie tej imprezie.
   W załączonym materiale natomiast znajdziecie obszerną relację z trasy biegu, kto wie może odnajdziecie  siebie na zdjęciach?