Święto Pracy.

  • 01.05.2015, 16:21
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-1_maja_015
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czasy pochodów pierwszomajowych minęły już chyba bezpowrotnie ale kwidzyńska lewica, w dniu Święta Pracy, tradycyjnie spotyka się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego aby złożyć tam kwiaty i zamanifestować swoje poglądy.
Nie dla umów śmieciowych, zwiększenie wydatków socjalnych, zmniejszenie podatków dla najuboższych i zwiększenie dla bogatych - to główne tezy wystąpienia lidera kwidzyńskiego OPZZ Bolesława Telegi, jakie wygłosił dziś przed działaczami i sympatykami lewicy, którzy w dniu Święta Pracy zebrali się pod pomnikiem marszałka Jóżefa Piłsudskiego. "Nie ma zgody na taką Polskę" podsumował Telega. 

Trzeba przyznać, że jak na kwidzyńskie realia ilość osób biorących udział w wydarzeniu była dosyć spora. Wokół szefa pomorskiej lewicy Jerzego Śniega zebrała się całkiem pokaźna grupa sympatyków lewicy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego obecni wysłuchali wspominanego już wystąpienia Bolesława Telegi a następnie złożyli wiązanki kwiatów pod pomikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Nastrój pierwszomajowych festynów przypominał krótki występ zespołu Marezianki, po którym udało nam się namówić szefa klubu radnych SLD na krótką rozmowę na temat kondycji polskiej lewicy, nienajlepszych wyników sondażowych i pomysłów SLD na gospodarkę. 1 maja to również rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej więc i tego wątku nie mogło w rozmowie zabraknąć. Czy w słowach postaci nr 2 w szeregach kwidzyńskiej lewicy pojawia się nutka nostalgii za pierwszomajowymi pochodami? Oceńcie sami :)Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 20.07.2015, 00:41
witam chciałam zaznaczyć że krótki występ zespołu umilił ZESPÓŁ " POWIŚLANKI " !!! a nie Marezianki
Quasar
Quasar 15.05.2015, 16:57
oczywiście miałem na myśli "szmalcowników"
Quasar
Quasar 15.05.2015, 15:46
Nie mów mi również, że Polacy jako naród odpowiadają za czystki antysemickie w PZPR i wojsku w 1968 roku? To była po prostu walka frakcyjna i jedna frakcja przegrała. W wojsku zaś szczególnie wykazał się w tym zakresie gen. W. Jaruzelski, pochowany przez Komorowskiego z honorami na Powązkach.
Quasar
Quasar 15.05.2015, 15:37
Nie jest Moczarowcem - nie poddaję się jednak nachalnej "pedagogice wstydu" uprawianej przez organ Michnika; raczej ten pan powinien się wstydzić za swojego brata, który dokonywał zbrodni sądowych na żołnierzach wyklętych.
Quasar
Quasar 15.05.2015, 15:34
Ekshumacja w Jedwabnem została wstrzymana na osobiste polecenie L. Kaczyńskiego, kiedy okazało się, że wyniki nie za bardzo zgadzają się z tezami książki pseudohistoryka Grossa. Zaś tzw. pogrom kielecki był prowokacją UB. Itp? co konkretnie masz na myśli. Oczywiście, że nie kwestionuję istnienie tzw. "szabrowników", którzy zresztą byli likwidowani przez AK jak zdrajcy i konfidencji niemieccy. Ale elementy patologiczne występują w każdym narodzie. W Polsce za ukrywanie żydów groziła kara śmierci, we Francji zaś grzywna 50 franków. Jednak to z Francji Vichy transporty z obywatelami francuskimi pochodzenia żydowskiego odjeżdżały jeszcze po inwazji w Normandii. Słynny był proces kolei francuskich z państwem po wojnie o wypłatę należności za te transporty. Znana jest również powszechnie sprawa zignorowania raportu Karskiego w/s eksterminacji żydów przez Roosevelta i Churchilla. A może odpowiesz mi na pytanie, ile żydów uratowało Polaków pod okupację ZSRR przez wywózką na "nieludzką ziemię"?
Gość
Gość 15.05.2015, 14:22
Qasar, czy Ty kwestionujesz polskie zbrodnie na Żydach? Jedwabne, Kielce itp. Może Ty jesteś ukryta opcja Moczara z 1968 ?
Quasar
Quasar 15.05.2015, 11:21
Janek, tu się zgadzam z Tobą: zbrodnie niemieckie (co to za naziści? - Niemcy po prostu) próbuje się maskować lub przypisywać Polakom, np. mówi się o "polskich obozach koncentracyjnych" lub udziale Polaków w mordowaniu swoich współobywateli pochodzenia żydowskiego.

Nastąpił swoisty sojusz kata z ofiarą - propaganda żydowsko-niemiecka próbuje zrzucić swoje winy (mordowanie milionów, kolaborację z Niemcami - vide Judenraty, kapo w obozach zagłady) na Polaków, którzy ponieśli największe procentowo straty ludnościowo-materialne w II WŚ.

Żydzi zazdroszczą nam jeszcze jednego - że po porażce w 39 walczyliśmy dalej z honorem na wszystkich frontach, ze swojej postawy możemy i jesteśmy dumni.

Osobną sprawą jest przemilczanie rzezi na Wołuniu. Ale wiadomo: Holocaust jest ważniejszy: ginął naród wybrany, a nie jakieś polaczki.
Janek
Janek 14.05.2015, 23:34
Do Quasara: Stalin by wymordował Polaków na wschodzie, a Hitler na zachodzie. "Inny świat" Herlinga - Grudzińskiego czytałem jak Ciebie jeszcze na świecie nie było. Poczytaj też relacje o zbrodniach i okrucieństwach nazistowskich. Zbrodnie Hitlera eksponowano w PRL, przemilczając zbrodnie Stalina. Dzisiaj w III RP jest dokładnie. odwrotnie. Nie powinniśmy iść "od ściany do ściany", ale uczciwie przedstawiać wszystkie tragiczne wydarzenia. Tak samo dzisiaj cicho jest o ludobójstwie Polaków na Wołyniu.
Quasar
Quasar 13.05.2015, 19:30
Janek - ucz się historii: gdyby Hitler nie napadł na ZSRR, to Polaków wymordowałby Stalin; poczytaj aktualne lektury szkolne, np. Grudziński "Inny świat" - wiem, że historii uczyłeś się z podręczników zatwierdzonych przez cenzurę i KC PZPR, ale od tamtej pory trochę minęło czasu - zajrzyj czasem do podręcznika wnuczki.
Zorro
Zorro 09.05.2015, 00:40
Jak w takim razie ocenić udział dzisiejszych krytyków obchodów 1 Maja w mszach ku czci św. Józefa - Robotnika w latach 80-tych, które organizowano w opozycji do obchodów oficjalnych firmowanych przez ówczesne władze ? To hipokryzja oszołomów z prawicy
Janek
Janek 09.05.2015, 00:35
Barganowski nigdy nie mówił ,że Piłsudski to faszysta, gdyż to po prostu nieprawda. Piłsudski był autokratą, co było widoczne zwłaszcza po zamachu majowym w 1926 roku. Jak coś piszecie, to najpierw to sprawdźcie . W młodości Marszałek był aktywnym działaczem PPS i dlatego SLD SKŁADA KWIATY PO JEGO POMNIKIEM. UCZCIE SIĘ CHŁOPCY HISTORII i nie plećcie trzy po trzy...,
Janek
Janek 09.05.2015, 00:34
Barganowski nigdy nie mówił ,że Piłsudski to faszysta, gdyż to po prostu nieprawda. Piłsudski był autokratą, co było widoczne zwłaszcza po zamachu majowym w 1926 roku. Jak coś piszecie, to najpierw to sprawdźcie . W młodości Marszałek był aktywnym działaczem PPS i dlatego SLD SKŁADA KWIATY PO JEGO POMNIKIEM. UCZCIE SIĘ CHŁOPCY HISTORII i nie plećcie trzy po trzy...,
antywumlowiec
antywumlowiec 06.05.2015, 12:34
Towarzysz Barganowski który na wykładach WUML dla przypomnienia dla młodego pokolenia: wojewódzki uniwersytet marksizmu i leninizmu najprawdopodobniej ( trzeba popytać absolwentów towarzyszy z byłej pzpr teraz SLD lub PO) twierdził,ze Piłsudski to faszysta teraz składa kwiaty pod jego popiersiem, demencja starcza czy coś innego ????
Gość
Gość 05.05.2015, 14:48
To w końcu jesteś bed czy better, a może masz schizę?
red is bad
red is bad 05.05.2015, 14:24
Drogi Janku czy to tow. Barganowski na wykładach WUML wpoi ci takie teorie???
better dead than red!
better dead than red! 05.05.2015, 14:22
Hitler też był socjalistą, narodowym, a program Piłsudskiego nawet jako PPS nie zakładał zhołdowania Polski CCCP jak to uczynili ci z PPR i z PZPR, ci z pierwszych szeregów , ze szronem na głowie którzy składali kwiaty, toż to byli członkowie komunistycznej partii, której skrót rozszyfrował L.Moczulski , osoby które pewne do tej pory legitymacje partyjną przechowują w domu jak relikwie,a Barganowski czy to nie były wykładowca WUML???
Janek
Janek 03.05.2015, 00:21
Sowieci spalili Kwidzyn i wiele innych , ale gdyby nie oni, to byłby to nadal Marienwerder, a ani ja, ani "Kostek Biernacki" byśmy tu nie mieszkali. Nie wiadomo czy naród polski by jeszcze istniał. Stalin Polskę zniewolił, a Hitler wcale nie widział dla niej miejsca. Słowianie mieli być niewolnikami "narodu panów", a oporni mieli być wytępieni jak Żydzi i Romowie. Ucz się "Kostku" historii. Za podział Europy odpowiada też zachód, który nas sprzedał...
Janek
Janek 03.05.2015, 00:14
Młodych też było kilkanaście osób. Piłsudski za młodu był jednym z najaktywniejszych działaczy PPS, chociaż potem wysiadł z "czerwonego tramwaju". Na pewno nie można mu dziękować za niedemokratyczne, dyktatorskie rządy po 1926 roku. ale tak naprawdę , to w Kwidzynie nie bardzo jest gdzie składać kwiaty na 1 Maja, dlatego wybrano pomnik Pisudskiego.
Kostek Biernacki
Kostek Biernacki 02.05.2015, 20:43
czerwoni dziękują Piłsudskiemu za Berezę Kartuską! a za kilka dni podziękują sowieckim okupantom za spalenie Kwidzyna!
Gość
Gość 02.05.2015, 19:58
Tak, Marysiu, sama geriatria. Jeżeli uroczystość trwała dłużej niż pół godziny, to musieli wymienić pampersy. Pewnie w bibliotece załatwił to Widz. Bo on zdolny i ambitny jest. Daleko zajdzie. Andrzejek może zacząć się bać.

Pozostałe