Odrobina Kwidzyna. Noc matematyki w muzeum

  • 18.03.2015, 15:25
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Noc_matematyki
loadingŁaduję odtwarzacz...
W bardzo nietypowych warunkach bo w nocy i w murach kwidzyńskiego zamku, przyszło uczniom naszych lokalnych szkół, rozwiązywać matematyczne łamigłówki. Ścisłe umysły w akcji a wszystko w ramach Międzynarodowego Święta Liczby Pi.

W bardzo nietypowych warunkach bo w nocy i w murach kwidzyńskiego zamku, przyszło uczniom naszych lokalnych szkół, rozwiązywać matematyczne łamigłówki. Ścisłe umysły w akcji a wszystko w ramach Międzynarodowego Święta Liczby Pi.

Rok 2015 ustanowiono na Pomorzu „rokiem matematyki”. Czy to pokłosie ubiegłorocznej, majowej porażki jaką odnieśli maturzyści a może wszystko po to aby w końcu przestać się matematyki po prostu bać? Sprawdziliśmy to podczas nocy tego przedmiotu, która odbyła się na kwidzyńskim zamku.

Impreza polegała na zmaganiach trzech drużyn – alfy, bety i gamy. Zespoły musiały rozwiązywać matematyczne i fizyczne łamigłówki a żeby było trudniej, niektóre z zadań były silnie powiązane z otoczeniem, w którym się znajdowali czyli murami kwidzyńskiego zamku.

Na obchodach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi pojawili się nie tylko uzdolnieni matematycznie uczniowie ale również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Rady Miasta, kierownictwo zamku czy też Senator RP, Leszek Czarnobaj. Co ciekawe, jak się okazało, wszystkich ich łączy jedno – miłość do matematyki.

Dla nas miłym akcentem było wyświetlenie podczas otwarcia imprezy, dobrze znanego nam z I edycji Kwidzyńskiej Akademii Filmowej, filmu autorstwa Adrianny Glebko pod tytułem „Bez matematyki kariery nie zrobisz”.

Jeżeli jesteście ciekawi co działo się w matematyczną noc na kwidzyńskim zamku, czemu uczestnicy imprezy twierdzą, że umysły ścisłe mogą w życiu osiągnąć zdecydowanie więcej niż humaniści a także jak poszło nam wspólne rozwiązywanie łamigłówek z burmistrzem Romanem Berą, koniecznie obejrzyjcie materiał poniżej.

 

PS. A Wy, zgadzacie się ze stwierdzeniem, że bez matematyki kariery w życiu raczej nie zrobimy?

 


Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 16.05.2015, 18:23
Nie przepadałam nigdy za matematyką ale Pan Sobecki w "starym ogólniaku" sprawiał, że te lekcje były miłe i bardzo przyjazne dla wszystkich uczniów. Dzięki niemu matura z matematyki wówczas obowiązkowa dla wszystkich, nie była taka straszna. Dlatego do dzisiaj bardzo miło go wspominam.
Gość
Gość 20.03.2015, 19:48
No ale po co Wam te pieniądze na zajęcia fakultatywne? Przecież pan senator wyraźnie powiedział, że powiat kwidzyński ma NAJLEPSZE wyniki w pomorskim :( A tak naprawdę to NAJLEPSZA jest Ilona!!!!!
Gość
Gość 20.03.2015, 19:40
....... ale nie bez znajomości (kogo trzeba)
Sektor C
Sektor C 20.03.2015, 06:33
Panie Burmistrzu - litości :) Ale rozumiem - praca w administracji uczy, że to co po jednej stronie równania nie równa się temu co po prawej.

Odpowiadając na pytanie z "peesa" - zgadzam się z twierdzeniem, że w Polsce można zrobić karierę bez znajomości matematyki.
Uczeń
Uczeń 19.03.2015, 23:34
z początkiem kwietnia w jednej z podnadgimnazjalnej od połowy marca nie ma...
Gość
Gość 19.03.2015, 20:50
No i może ktoś podpowie, gdzie się te pieniądze podziały?
Gość
Gość 19.03.2015, 20:48
Matura bez zajęć fakultatywnych, które przestaną być prowadzone we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatu z początkiem kwietnia, z powodu dziury budżetowej w Starostwie... życzę powodzenia....
Gość
Gość 19.03.2015, 12:05
Z tego miejsca pozdrawiam serdecznie mojego profesora od matematyki, lekcje w liceum zapamiętam do końca życia!

Pozostałe