Odrobina Kwidzyna. Jeszcze jeden taki zlot...

  • 11.03.2015, 09:30
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_szalamai_015
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczynamy czwartą dziesiątkę w historii Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja. Tym razem prześwietlamy wszystkie "naj" imprezy. Działo się!
Rozpoczynamy czwartą dziesiątkę w historii Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja. Tym razem prześwietlamy wszystkie "naj" imprezy. Działo się!

Szałamaja to impreza z ponad 30-letnią historią. Nikogo nie dziwi więc, że nie wyobrażamy sobie już pierwszego, marcowego weekendu, bez rozśpiewanej gromady w mundurach. W ubiegłym roku festiwal świętował swoje trzydziestolecie. Trudno więc było przebić poprzednią edycję ale harcerze, jak zwykle zresztą, stanęli na wysokości zadania.

Po wszystkich edycjach festiwalu, jakie w historii naszej telewizji przyszło nam relacjonować, postanowiliśmy pokazać Szałamaję z nieco innej strony. Nasz cel był jeden - prześwietlić wszelkie "naj" imprezy. Szukaliśmy więc uczestników najstarszych i najmłodszych stażem czy na przykład zespołów, które przebyły najdłuższą drogę aby na Szałamaję dotrzeć. Mogliśmy jednak posługiwać się jedynie danymi, na temat tegorocznych uczestników. Przeprowadziliśmy również, swego rodzaju, redakcyjne śledztwo i uwaga - sprawdziliśmy czy biorący udział w festwiwalu harcerze a także organizatorzy imprezy, wiedzą co to jest szałamaja.

Wartą uwagi jest także, w pewnym sensie symboliczna, zmiana pokoleniowa, która nastąpiła na stanowisku komendanta festiwalu. Poznacie młodego Andrzeja Delewskiego, który przyjął na barki ten, co ciekawe, nie wymagający aż tak ogromnego nakładu pracy, tytuł. Ale nie ma się czemu dziwić, przecież komendant ma od wszystkiego ludzi :)

Nie chcąc zdradzać dalszych szczegółów programu a jednocześnie zachęcając was dawką naprawdę miłej dla ucha muzyki, zapraszamy na relację z XXXI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja. Czuwaj!Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 15.03.2015, 08:43
Piękna sprawa. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam.
Gość
Gość 12.03.2015, 10:17
Oj, kiedy to było... Mam wiele cudownych wspomnień związanych z Szałamają i Kwidzynem! Fajnie, że młodzi przejmują stery. Powodzenia i pozdrowienia dla całej harcerskiej rodziny :)

Pozostałe