Tak absorbowaliśmy środki

  • 30.01.2015, 12:08
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-absorbcja_srodkow_ue_konf
loadingŁaduję odtwarzacz...
W minionej perspektywie finansowej Polska pozyskała blisko 70 miliardów złotych unijnego wsparcia. Sprawdźcie, ile z tej kwoty trafiło do gmin naszego powiatu, na co zostały wykorzystane te pieniądze i jak wypadliśmy na tle sąsiadów z województwa pomorskiego.
Samorządy przygotowują się do absorbcji środków w ramach nowego rozdania unijnego. Pieniędzy będzie nawet więcej, niż poprzednio, ale trudniej będzie po nie sięgnąć i całkowicie zmieniły się priorytety. Aby przybliżyć potencjalnym beneficjentom nowe zasady finansowania oraz obszary, w których najłatwiej będzie pozyskać środki, w Kwidzynie odbyło się spotkanie samorządowców z terenu Powiśla i Żuław z przedstawicielami zarządu województwa pomorskiego.

Spotkanie  zorganizowano z inicjatywy wiceministra sprawiedliwości i posła Jerzego Kozdronia i senatora Leszka Czarnobaja. Przed przedstawicielami samorządów Powiśla i Żuław stanęli Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski i dyrektor Radomir Matczak, którzy tłumaczyli zawiłe zasady nowego rozdania i podsumowali poprzednie. Ze względu na obszerność materiału publikujemy niewielką część spotkania, podczas którego Wiesław Byczkowski zarysował obszary, w jakich będzie można starać się o środki w najbliższych latach a Radomir Matczak pieczołowicie porównał dokonania poszczególnych samorządów, w dziedzinie pozyskiwania środków. Sprawdźcie, ile pieniędzy pozyskały samorządy z terenu powiatu kwidzyńskiego, na co je wydały i, co najciekawsze, jak wypadły na tle sąsiadów.Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gender Verh.jden
Gender Verh.jden 27.02.2015, 01:42
jaaa,gut-fantastisz !

Pozostałe