Zuzanna Moczek wygrywa "Wieczorne"

  • 07.12.2014, 18:04
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-214_wieczorne_nastroje
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wokalistka, songwriterka, multiinstrumentalistka czy specjalistka od ballad - tak media opisują tegoroczną zwyciężczynię Ogólnopolskiej Giełdy Poezji Śpiewanej Wieczorne Nastroje. Konkurencja była duża, poziom wysoki, ale to właśnie Zuzanna Moczek zyskała największe uznanie jury.
Nieco na przekór, powtarzanej w kuluarach imprezy, tezie o słabnącej kondycji festiwali piosenki poetyckiej czy literackiej, jury  18 edycji Wieczornych Nastrojów miało spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. Poziom był wysoki, a wykonawcy zakwalifikowani do finału cechowali się nietuzinkowymi osobowościami i świetnym przygotowaniem. Z finałowej czwórki laur zwycięstwa przypadł Zuzannie Moczek z Łodzi.

Dwudziestoczteroletnia zwycięzczyni  tegorocznej edcji festiwalu ma już obycie estradowe. Jako finalistka konkursu Skoda Auto Muzyka, w styczniu ubiegłego roku wystąpiła w  Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Jak sama przyznaje koncert w radiowej Trójce był jej marzeniem. Wokalistka, songrwriterka, multiinstrumentalistka czy specjalistka od ballad - tak media zwykle opisują Zuzannę i nie bez racji. W Kwidzynie pokazała się w autorskim repertuarze, z nieodzownym akordeonem w rękach. W sieci najczęściej można odnaleźć wykonania właśnie z tym instrumentem, dlatego my publikujemy utwór zaśpiewany przy fortepianie, z którym Zuzanna radzi sobie równie dobrze. Nagranie pochodzi z Koncertu Laureatów, który w tym roku został połączony z koncertem Galowym, uświetniającym czterdziestolecie pracy twórczej pomysłodawcy i dyrektora festiwalu - Mieczysława Dzikowskiego. Specjalnie z tej okazji do Kwidzyna, niejednokrotnie z najodleglejszych zakątków Polski, przyjechali laureaci poprzednich edycji Wieczornych, co jak z humorem podkreślał prowadzący koncert, bard, dziennikarz i przyjaciel Ojca Dyrektora - Leszek Kopeć, wcale nie było łatwe z uwagi na stan polskiej kolei i oszałamiającą ilość połączeń z naszym miastem. Poruszający koncert wkrótce zobaczą widzowie Telewizji Kwidzyńskiej, a tymczasem prezentujemy wręczenie nagród laureatom i Zuzannę Moczek w melacholijnym, ale wykonanym nieco drapieżnie i ze sporym sznytem utworze. Naszym zdaniem to szczypta Janis Joplin z odrobiną Toma Waitsa, przyprawiona polską melancholią i dziewczęcą wrażliwością.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe