Wieczorne Nastroje już od soboty.

  • 03.12.2014, 15:04
  • Telewizja Kwidzyn
Wieczorne Nastroje już od soboty.
Ukochane dziecko Mieczysława Dzikowskiego osiągnęło pełnoletność. Ogólnopolska Giełda Poezji Śpiewanej Wieczorne Nastroje odbędzie się po raz osiemnasty. Z tej okazji szykuje się urodzinowa impreza.
Już od osiemnastu lat, zwykle w pierwszy weekend grudnia, Kwidzyn zamienia sie w polską stolicę poezji śpiewanej. Na Wieczorne Nastroje, z całego kraju ciągną bardowie i posiadacze lirycznych temperamentów, aby wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju festiwalu. W tym roku, oprócz konkursu, osiemnastkowa impreza. Oczywiście na scenie.

Tym, co wyróżnia Wieczorne Nastroje na tle mnóstwa imprez dedykowanych śpiewającym poetom, jest  ich formuła. Tylko w Kwidzynie uczestnicy muszą poddać ocenie aż  półgodzinne recitale, a nie jak to bywa na festiwalach, jeden lub dwa utwory. Zdaniem Mieczysława Dzikowskiego - ojca, dyrektora i dobrego ducha festiwalu, tylko taka formuła daje prawdziwy obraz umiejętności i poziomu wykonawców. Nic więc dziwnego, że Kwidzyn szerokim łukiem omijają domorośli poeci, a do konkursu przystępują tylko wykonawcy o ugruntowanym doświadczeniu estradowym i umiejętnościach. I tak pewnie będzie również w tym roku. Już w sobotę od 11 rano, w auli I Liceum Ogólnokształcącego trwać będą przesłuchania uczestników, a o godzinie 20.00 rozpocznie się Koncert na 18 urodziny, w którym wezmą udział laureaci poprzednich edycji festiwalu. Celowo nie zdradzamy którzy, ponieważ chcemy, abyście w sobotni wieczór mieli większą niespodziankę. Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale na niedzielny koncert kultowego wśród studentek pedagogiki i melancholijnych chłopaków w powyciąganych swetrach, zespołu Czerwony Tulipan, będziecie musieli już kupić bilety za 30 zł, oczywiście o ile zdołacie, bo tegoroczna gwiazda Wieczornych Nastrojów zwykle grywa w salach wypełnionych po brzegi.

Czytajcie również: http://www.tv-kwidzyn.pl/7,111-wieczorne_nastroje_po_raz_szesnasty.html  oraz

http://www.tv-kwidzyn.pl/7,128-wieczorne_nastroje_2012.html     

Do zobaczenia w auli "Starego". Będzie nastrojowo, ale znając temperament Mieczysława Dzikowskiego, w środowisku znanego jako Ojciec Dyrektor, również urodzinowo, czyli szykuje się niezła impreza.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe