Odrobina Kwidzyna. Kulturalnie, zdrowo i sportowo.

  • 29.10.2014, 14:36
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_Nowego_Dworu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tak się bawi Nowy Dwór - kulturalnie, zdrowo i sportowo, a wszystko na festynie, który na przekór jesiennej apatii zorganizowano w tamtejszym gimnazjum.
Jeżeli myślicie, że jesień to czas melancholii i pora, aby na dłużej pogodzić się z ciepłymi gaciami, szalikami i moherowymi beretami, to jesteście w błędzie. Festyn w Gimnazjum w Nowym Dworze pokazał, że bawić można się zawsze i to nie byle jak. Zabawa była kulturalna, smaczna, zdrowa i sportowa.

Szkoły na wsi to miejsca szczególne. Ich najważniejszym zadaniem jest naturalnie edukacja, ale są też miejscem animacji różnych form aktywności lokalnej społeczności. Pewnie dlatego Gminny Ośrodek Kultury wybrał nowodworskie gimnazjum na miejsce niecodziennego eventu. Na dobry początek kilkadziesiąt osób, wśród których nie zabrakło pani Wójt Gminy Kwidzyn Ewy Nowogrodzkiej, wyruszyło w dziesięciokilometrowy marsz nordic-walking. Po zdrowym spacerku na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek, czyli regionalne przysmaki wyczarowane przez panie z kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Kwidzyn i okoliczne szkoły. Nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Potem ciepło przyjęte pokazy capoiera i wielki mecz w unihokeja, w którym przeciwko brązowym medalistkom Mistrzostw Polski  (oczywiście z UKS Młodzik) i nauczycielom reprezentującym Gimnazjum w Nowym Dworze, stanęli pracownicy Urzędu Gminy Kwidzyn. Jeżeli ciekawi jesteście wyniku, a także tego, jak nowodworscy nauczyciele brawurowo łamią stereotypy dotyczące szkolnych przedstawień, koniecznie zobaczcie nasz materiał. 
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żona
Żona 05.11.2014, 16:39
Żona sobie nie przypomina, aby kiedykolwiek była w SLD lub jakiejś innej partii. Ponadto proponuję, by Gość raczej martwił się o swoje więzi rodzinne
Gość
Gość 05.11.2014, 11:43
Raz żłobie napisz i wystarczy a od Ilonki, żony i Wojtusia się odp...
Gość
Gość 05.11.2014, 07:04
Reklama żony tylko że niezwykłe przejście z SLD do większości OPS cóż za zmiana.
Wstyd Wojtuś ty Jurkowi w du.. wchodzisz a żona wychodzi gdzie wspólna więź rodzinna.
Gość
Gość 05.11.2014, 06:59
Ilonko nie umiesz chodzić bo idziesz po tych liściach jak bocianica,gdzie twój Wojtuś nie widzi tego lepiej stój i załóż spodnie.
Gość
Gość 29.10.2014, 17:41
Najlepsze 3 lata jakie spędziłem w życiu :D
Gość
Gość 29.10.2014, 16:51
Naprawdę świetnie spędzony dzień.

Pozostałe