Odrobina Kwidzyna. Skandia Maraton Lang Team.

  • 14.10.2014, 19:07
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odro_skandia_014
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kwidzynie, po raz piąty finiszowała finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Sprawdziliśmy co działo się podczas największej na świecie, imprezy dla amatorów dwóch kółek.

W Kwidzynie, po raz piąty finiszowała finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Sprawdziliśmy co działo się podczas największej na świecie, imprezy dla amatorów dwóch kółek.

Już po raz siódmy, miłośnicy rowerów mogli poczuć się jak podczas największych kolarskich imprez na świecie. Wszystko za sprawą Skandia Maraton Lang Team czyli zawodów, zainicjowanych przez legendę tej dyscypliny – Czesława Langa. Co więcej, w tym roku, polski mistrz olimpijski, osobiście stanął na mecie dystansu Medio. W kolarskiej stolicy Polski nie zabrakło również „weterana” radiowej Trójki czyli Henryka Sytnera, który już od 44 lat, z powodzeniem, prowadzi audycję „Wakacje na dwóch kółkach” gdzie  oprócz jazdy na rowerze, propaguje także taniec i narciarstwo.

Na starcie wszystkich dystansów finałowej edycji Skandii stanęło blisko 1000 uczestników. Tak pokaźna liczba jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że coraz więcej mieszkańców Kwidzyna, zamienia cztery kółka na dwa. Także ostatnie sukcesy polskich kolarzy, Piotra Majki oraz Michała Kwiatkowskiego, dodają tej dyscyplinie animuszu.

Podczas Skandii, staraliśmy się pokazać jak najwięcej kwidzyńskich uczestników imprezy. Przepytaliśmy zwycięzców wybranych dystansów a także poznaliśmy najbardziej oryginalnego z kolarzy. Jeżeli jesteście ciekawi czy Kwidzyn to miasto przyjazne rowerzystom, jakie plany na rozwój ścieżek rowerowych  ma burmistrz Andrzej Krzysztofiak oraz ile lat miał najmłodszy startujący zawodnik, koniecznie obejrzyjcie najnowsze wydanie Odrobiny Kwidzyna.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 14.10.2014, 23:27
Ty się Ilonka zapominasz! Bo albo robisz pijar Andrzejowi, albo jesteś dziennikarką. Dlaczego nie zapytałaś ile kosztuje organizacja Skandii? 150 może już 200 tyś. zł z budżetu miasta? Trzeba być dumnym ze swojego pochodzenia? Trzeba być sobą, a nie udawać że świat jest doskonały. Pozdrowienia dla Kapcia i jego rodziny.

Pozostałe