Odrobina Kwidzyna. Biegi na orientację.

  • 08.10.2014, 12:32
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_UMKS
loadingŁaduję odtwarzacz...
Spotkaliśmy się z Uczniowskim Międzyszkolnym Klubem Sportowym aby dowiedzieć się, czym są i czy warto uprawiać, biegi na orientację.
Biegi na orientację to dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Do tej pory nie słyszeliście o tej dyscyplinie? Czas to zmienić.

Kolebką biegów na orientację jest Skandynawia ale w naszym mieście, tę dyscyplinę, postanowiła rozpropagować jedna osoba - Tomasz Muller, prezes UMKS Kwidzyn. Klub ropoczął swoją działalność sportową w marcu 2012 roku od organizacji zabaw i szkoleń dla uczniów Kwidzyńskich szkół z zakresu posługiwania się mapą i kompasem.

Oprócz wyjazdów na rozmaite zawody, UMKS podjął się nie lada wyzwaniu jakim jest organizacja Grand Prix Polonia 2015 w Kwidzynie. Jak powiedział prezes Muller, ta impreza jest, dla uprawiających biegi na orientację, tym samym co Maraton Nowojorski dla zwykłych biegaczy.

Jeżeli chcecie poznać wesołe dzieciaki, które swój wolny czas poświęcają na bieganie z mapą i kompasem po lesie a także poznać plany i osiągnięcia Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Kwidzynie, koniecznie obejrzyjcie najnowsze wydanie Odrobiny Kwidzyna.

A jeżeli zainteresowały Was biegi na orientację, koniecznie odwiedźcie stronę internetową UMKS Kwidzyn - www.umkskwidzyn.pl tam znajdziecie więcej informacji na temat działań Klubu.Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 11.10.2014, 20:00
Super dzieciaki, fajny program, zdjęcia cudowne.
Gość
Gość 08.10.2014, 21:48
Fantastyczne dzieciaki. Gratulacje dla pani Ilony za fajnie poprowadzony program a dla pana Wojtka za przepiękne zdjęcia

Pozostałe