Platforma rusza do wyborczego wyścigu.

  • 07.10.2014, 16:07
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-kandydaci_platformy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wczoraj na Placu Jana Pawła II KWW PO OPS zaprezentował kandydatów do rad gmin powiatu kwidzyńskiego, Rady Powiatu i Rady Miejskiej. Pierwszy raz oficjalnie potwierdzono kandydaturę Andrzeja Krzysztofiaka na fotel burmistrza Kwidzyna.
Andrzej Krzysztofiak kandydatem na burmistrza Kwidzyna, Ewa Nowogrodzka na wójta Gminy Kwidzyn, Jerzy Grabowski na wójta gminy Gardeja, Marek Szulc na burmistrza Miasta i Gminy Prabuty i Sławomir Słupczyński na wojta Gminy Ryjewo. Tak prezentują się nazwiska kandydatów  na najważniejsze stanowiska w lokalnych samorządach, które zaprezentowano podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej KWW PO  OPS.

    Podczas konwencji pierwsze skrzypce grali poseł i wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń i senator Leszek Czarnobaj, którzy swoim atorytetem zachęcali do głosowania na kandydatów PO OPS. Kandydatów dobrze znanych i sprawdzonych, bo w większości dysponujących już sporym samorządowym stażem. Uwagę zwraca też liczne grono nauczycieli kandydujących do samorządów wszystkich szczebli i silny sportowo-pedagogiczny akcent wśród kandydatów do Rady Miejskiej. Podczas konwencji nie poznaliśmy niestety programu wyborczego żadnego z kandydatów, ale jeżeli wierzyć słowom posła Jerzego Kozdronia, który przeczytał je wszystkie, to są to programy bardzo ambitne a prezentować je należy podczas indywidualnych spotkań z wyborcami. W tym zakresie nie należy zresztą spodziewać się rewolucyjnych zmian, tylko kontynuacji dotychczasowej polityki samorządowej, ponieważ w większości kandydaci i ich ekipy bronić będą swoich urzędów. Wyjątkiem mogą być Prabuty, gdzie o fotel burmistrza zawalczy Marek Szulc, wieloletni dyrektor biura poselsko-senatorskiego posła Jerzego Kozdronia i senatora Leszka Czarnobaja oraz radny Rady Powiatu. Tam, przyjdzie mu zmierzyć się z partyjnym kolegą i urzędującym burmistrzem Bogdanem Pawłowskim. 
  Ciekawie też zapowiada się walka o mandaty w Radzie Powiatu. Tu z okręgu miejskiego listę PO OPS pociągną cztery lokomotywy: urzędujący starosta Jerzy Godzik, jego zastępca Andrzej Fortuna oraz wiceburmistrzowie Kwidzyna Roman Bera i Piotr Halagiera. Należy się spodziewać, że cała czwórka złoży mandaty, robiąc miejsce kolejnym kandydatom. Urzędujący wicewójt Gminy Kwidzyn Krzysztof Michalski i wieloletni radny Andrzej Zwolak to lokomotywy, które niewątpliwie pociągną listę z gmin Kwidzyn i Ryjewo.
   Na uwagę zasługuje również fakt, że urzędująca wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, z całą swoją ekipą staruje również z list PO OPS, chociaż przed czterema laty bez problemu wygrała wybory bezpośrednie, startując w barwach własnego komitetu.
  Wybory do Rady Miejskiej po raz pierwszy odbędą się w okręgach jednomandatowych. Tu nie będzie już możliwości wejścia z drugiego rzędu, tu też zanosi się na najciekawsze pojedynki wyborcze. Na liście PO OPS nie brakuje nazwisk znanych. Wśród kandydatów są dotychczasowi radni, ale i osoby, które już ubiegały się o mandat bez powodzenia. Są też nowe twarze, co nie znaczy, że w Kwidzynie nieznane. Oświata i sport zdecydowanie zdominowały tę listę. 
    Z takiego środowiska wywodzi się też kandydat do Sejmiku Województwa Pomorskiego Piotr Widz, dyrektor biblioteki i szef klubu radnych PO w Radzie Powiatu. Drugim Kandydatem PO OPS jest Małgorzata Paliwoda, nieobecna na konwencji wyborczej.
        W załączonym materiale wideo skrót konwencji wraz z prezentacją kandydatów do Rady Miejskiej. Cały materiał dostępny będzie na antenie TV Kwidzyn od środy 8 października.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Toro
Toro 25.10.2014, 11:14
Ale mamy śliczny poops!!! Do tego intelekt, który zadba by wszyskim żyło się lepiej. Ole!
Sobota Marek
Sobota Marek 13.10.2014, 21:40
Może od razu do Strasburga albo do Uwagi biegnij ;)
Niedziela Marek
Niedziela Marek 13.10.2014, 20:51
Panie Burmistrzu nie neguję Pańskich zasług dla miasta, wręcz przeciwnie sporo tego dobrego było, mieliśmy dla Pana z żoną wiele szacunku, ale niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, a szkoda.
Zignorowaliście Państwo moją skargę na kierownika MOPS w Kwidzynie dotyczącą min podmieniania umów o pracę części pracowników (podałem przykłady i dowodową dokumentację), antydatowania dokumentów, niszczenia dokumentacji pracowniczej, kłamania i nepotyzmu. Burmistrz Roman Bera nie potrafił do dziś wyjaśnić mi i podać podstawy prawnej tzw ,,wolnego od szefowej w MOPS Kwidzyn" na koszt Nas wszystkich podatników - prawda. Nie wyraziliście zgody ( tu Rada Miasta Komisja Statutowo- Regulaminowa panowie: Gorlewicz, Frankowski, Wosiak i Pomykacz) na możliwość publicznego omówienia wszystkich zawartych w skardze nieprawidłowości, a poza skargą złożyłem pisemny wniosek o takie wystąpienie publiczne. Wszyscy Radni otrzymali już pisemne indywidualne podziękowanie z mojej strony (dwie osoby sprawdzę czy otrzymały osobiście w ramach dyżurów radnych). Zgodnie z możliwościami prawnymi wniosę skargę do Wojewody Pomorskiego na Państwa działania.
Gość
Gość 11.10.2014, 14:48
Taka troche rodzina Soprano
Gość
Gość 10.10.2014, 19:37
Czy ktoś może wie o której godzinie w Poniedziałek odbyła sie konwencja wyborcza OPSu. Naliczyłem tu 13 osób, które pracują w samorządzie bądź w jednostce utrzymywanej ze środków samorządowych. Jako podatnik chciałbym wiedzieć czy ci Państwo nie powinni być w tym czasie w pracy a nie na wiecu wyborczym.
Gość
Gość 10.10.2014, 14:42
Reprezentacja 60+ !!!!!! Dziadom ciągle mało, obiecuja wszystko,a a wiadomo,że chodzi o diety!
Wyborca
Wyborca 09.10.2014, 22:24
Słabiutka ta reprezentacja. Większość kandydatów to radni, którzy swoje kadencje zaczynali ponad 15 lat temu. Jaki mogą mieć dzisiaj program wyborczy. Jeżeli jakiś mieli to chyba było wystarczająco czasu na jego realizacje. Ta ekipa dobra była na lata 90 i tam się mentalnie zatrzymali. Dzisiaj potrzeba są ludzi z świeżym spojrzeniem na świat i pomysłami a nie trwanie w zeszłym stuleciu.
Gość
Gość 08.10.2014, 21:07
A w tekście kochany pisze o liście powiatowej PO OPS. To jakiś brak konsekwencji u kochanego redaktora. Rzetelność nie była mocna stroną kochanego.
Gość
Gość 08.10.2014, 19:26
Ludzie! Zmieńmy już rodziny w urzędach bo od tych samych gęb od tylu lat to mnie mdli.
Redaktor kochany
Redaktor kochany 08.10.2014, 11:25
Żona kandyduje do Rady Powiatu z listy OPS :)
Gość
Gość 07.10.2014, 22:24
Do rady Miejskiej lista PO OPS? A co to jest redaktorze kochany? Zona do gminy tez idzie z PO OPS?
Gość
Gość 07.10.2014, 21:42
znowu jakis baran pomylił wybory!!!!
wyborca
wyborca 07.10.2014, 21:28
Mariusz Kunda > Andrzej Krzysztofiak
Kwidzyniacy > OPS=PO
Gość
Gość 07.10.2014, 19:11
Jak zawsze obiecują że tyle zrobia a potem przez 3 lata nic a nawet jeszcze gorzej zadlużaja ten kraj. Panie Andrzeju juz dawno ludzie nie glosują raczej za partiami tylkon za ludźmi. Pan ma szansę, ale ekipa wokół mogłaby się lekko zmienic.

Pozostałe