Odrobina Kwidzyna. Dni Kwidzyna 2014.

  • 26.06.2014, 12:44
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_dni_kwi_014
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od ubiegłorocznych Dni Kwidzyna, ostatnie, różniła głównie pogoda i oferta estradowa. Przyjrzyjmy się zatem artystom, którzy przez dwa dni zabawiali nas ze sceny.
Urszula i T. Love to największe gwiazdy estrady tegorocznych Dni Kwidzyna. Największe poruszenie u publiczności spowodował jednak koncert Majki Jeżowskiej. Nas pozytywnie zaskoczył zespół Krzywa Alternatywa, który w mokre i zimne, sobotnie popołudnie, roztoczył radosną i słoneczną aurę w rytmach reggae.


Wyjątkowo paskudna pogoda mocno przerzedziła frekwencję na tegorocznych Dniach Kwidzyna ale deszcz i zimno nie były chyba najważniejszymi powodami umiarkowanego zainteresowania publiczności największą imprezą plenerową w mieście. Program był bardzo podobny do ubiegłorocznego, ten sam jarmark, w większości te same konkurencje. Nic zatem dziwnego, że stadion ożywał tylko podczas koncertów. Tu zresztą też nie było łatwo ponieważ pogoda ciągle płatała figle. Koncert Urszuli przebiegł w strugach rzęsistego deszczu i pewnie za jego przyczyną, na estradzie dwa razy zgasło światło. Aby nie powtarzać ubiegłorocznych wąków programu, postanowiliśmy skupić się na estradzie.

 Największą publiczność zgromadziło naturalnie T.Love ale najlepszą zabawę zafundowała kwidzynianom Majka Jeżowska, której koncert przebiegł też przy najlepszej pogodzie. Po bardzo ciepło przyjętym występie artystka przez godzinę rozdawała autografy i cierpliwie pozwalała się fotografować z fanami. Spore wrażenie wywarł też bardzo energetyczny koncert zespołu Krzywa Alternatywa, który pod maską radosnej muzyki reggae, przemycał sporo poważnych treści. Rodzima formacja Driq również wypadła całkiem przyzwoicie i wydaje się, że konsekwentnie podąża w obranym przez siebie kierunku. Zapraszamy zatem na spotkanie z niektórymi z tegorocznych gwiazd Dni Kwidzyna.
Ciepłe słowa pod adresem organizatorów, którzy zapewnili nam namiot, w którym dało się, przy gorącej kawie i ciasteczkach przeczekać nawracające deszcze. Pozdowienia dla Haralda Wessnera, który ekspresowo postawił swiatło przed wywiadem z muzykami z Krzywej Alternatywy :)

 


Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DriQ Fan
DriQ Fan 28.06.2014, 11:01
W końcu ktoś zauważył potencjał drzemiący w chłopakach z zespołu DriQ :) Bardzo fajny materiał. Pozdro DriQ Fan
Gość
Gość 28.06.2014, 07:23
Naprawdę fajny materiał. Dzięki Wam jeszcze bardziej polubiłam Majkę Jeżowską
Gość
Gość 27.06.2014, 21:21
Jak co roku, tłumy Kwidzyniaków i mieszkańców wszystkich pobliskich wioch, tabunami ruszyły na wiejski festiwal, mylony z obchodami Święta Miasta.Rozwodnione piwo w plastikowych kubkach za 5 zł, tłuste kiełbasy z grYla i w końcu wiekowi artyści, których nie słychać już nawet w radiu, poza audycjami "Hity lat 80-tych" - to jest to, co Kwidzyniacy lubią najbardziej i dlatego też, z wyprzedzeniem biorą wolne w pracy, na te wyjątkowe dwa dni w roku, żeby być tam, z tymi ludźmi, poczuć ten klimat i jak co roku brodzić po kostki w błocie, bo porządnego sytemu odprowadzania wody na stadionie, nikt zrobić dalej nie potrafi. Proponuję, aby za rok ponownie zaprosić gwiazdę Dni Kwidzyna sprzed paru lat - Katherinę! Chyba dorobiła się przez ten czas jakiegoś nowego hitu, więc będzie mogła zaśpiewać coś więcej niż trzy razy pod rząd "Ayo Technology".
Adam
Adam 27.06.2014, 00:23
Pani Ilonko, coraz lepiej pani idzie! Jak tak dłużej pójdzie to zabiorą nam panią do TVN!

Pozostałe