Odrobina Kwidzyna. V Kwidzyński Bieg Papiernika.

  • 05.06.2014, 14:39
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-odrobina_papiernikow_014
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tylu biegaczy na ulicach Kwidzyna jeszcze nie było. Prawie 2300 osób przekroczyło linię mety na urodzinowej edycji Biegu Papiernika. Wśród nich było pięciuset mieszkańców naszego miasta. Poznajcie niektórych z nich.
Jedni truchcikiem inni sprintem, jeszcze inni rodzinnie, a nawet z dziecinnymi wózkami. Wszystkich łączy udział w Biegu Papiernika. Wśród 2251 biegaczy, którzy w tym roku przekroczyli linię mety, znalazło się około pięciuset mieszkanców Kwidzyna. To kolejny rekord pobity na urodzinowej edycji "Papiernika"

W tym wydaniu Odrobiny Kwidzyna poznacie bohaterów biegu: sprawnych inaczej, którzy dystans 10 kilometrów pokonali na specjalnych wózkach i tych, którzy przebiegli go na własnych nogach. Zobaczycie  Rafała Cybulskiego w chwilę po zakończonej powodzeniem próbie przywrócenia mu  akcji serca i poznacie Kornelię, która mimo zaledwie siedmiomiesięcznego życiorysu, trasę biegu pokonała już drugi raz. To akurat tyle, ile razy dokonali tego jej rodzice Dorota i Marek Kapica. Z tej trójki reanimować nie trzeba było nikogo. Na koniec rodzice chrzestni Kwidzyńskiego Biegu Papiernika Anna Borzeszkowska i Marek Krzykowski poddzielą się urodzinowymi refleksjami na temat historii i przyszłości imprezy.
 Nasza macierzysta sieć Vectra S.A już kolejny raz objęła imprezę patronatem, fundując dla uczestników atrakcyjne nagrody, a materiał z biegu zobaczyli widzowie w ponad 50 miastach Polski.Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mateusz
Mateusz 06.06.2014, 16:35
Do Gość 12:56 - Trochę kultury, co? Nie każda kobieta musi być wieszakiem.

A odbiegając od drugorzędnego, według mnie, tematu wyglądu - impreza świetna i przede wszystkim promująca zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Biorę udział w biegu już od 3 edycji i nie wyobrażałem sobie, że w tym roku pobiegnie nas aż tylu! Oby było jeszcze więcej biegaczy w przyszłości. Kwidzyn rządzi!
Gość
Gość 06.06.2014, 12:56
Ilona, nie żryj tyle!
Gość
Gość 06.06.2014, 12:48
Brawo Kwidzyn! Fajny reportaż.

Pozostałe