Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 04:27

V Kwidzyński Bieg Papiernika - rekord na urodziny.

Na starcie biegu stanęło prawie 2300 uczestników. To blisko dziesięciokrotnie więcej, niż podczas pierwszej edycji.
Kliknij aby odtworzyć
Gdy pięć lat temu impreza debiutowała, wzięło w niej udział 230 zawodników. Dziś na starcie piątej edycji stanęło prawie 2300 biegaczy. Mimo nieznośnego upału aż 2251 przekroczyło linię mety. To piękny prezent na urodziny.

Z niewielkiej lokalnej imprezy Kwidzyński Bieg Papiernika przeistoczył się w ciągu pięciu lat w poważny, międzynarodowy event. Nie chodzi tu tylko o Kenijczyków, którzy zajęli w klasyfikacji open, dwa miejsca na podium, ale o amatorów przyjeżdżających pobiegać w dobrym towarzystwie, tym bardziej, że w tym roku na starcie stanęło około pięciuset mieszkańców Kwidzyna. To kolejny rekord imprezy i nie ostatni. Temperatura w słońcu sięgnęła 31 stopni Celsjusza, ale pytani przez nas uczestnicy biegu, nie robili z tego większego problemu. Organizatorzy zadbali, aby dla nikogo nie zabrakło wody, a na trasie biegu rozstawiono kurtyny rozpylające wodną mgiełkę. 200 wolontariuszy podawało zawodnikom mokre gąbki i służyło wszelką pomocą. Na trasie biegnących głośno i wesoło dopingowała młodzież z kwidzyńskich szkół i mimo upału impreza przebiegła w pogodnej atmosferze. Wszyscy chwalili trasę i organizację.
   Rekordowa frekwencja jubileuszowej edycji cieszy i pokazuje, że impreza zyskała dobrą markę wśród amatorów biegania. Jeszcze bardziej cieszy wyjątkowo liczny udział kwidzynian. I tu kolejny rekord. Jedna z uczestniczek, zaledwie siedmiomiesięczna Kornelia już drugi raz pokonała trasę biegu. Jak to możliwe? Dziś linię mety pokonała w wózeczku popychanym przez mamę, a przed rokiem jeszcze w jej brzuchu. Dla odmiany tata najmłodszej uczestniczki poprawił swój wynik, w porównaniu z rokiem ubiegłym o 20 minut. Kim są szczęśliwi rodzice przekonacie się niebawem, ponieważ V Biegowi Papiernika poświęcone będzie najbliższe wydanie odrobiny Kwidzyna. Na razie obszerny materiał z trasy biegu.

Podobnie jak przed rokiem najlepszym z kwidzynian okazał się Michał Siejakowski, czyli nasz lokalny ironman, a pierwsza spośród mieszkanek Kwidzyna do mety dobiegła Magdalena Wolf, również triatlonistka. Wszystkim, którzy stanęli dziś na starcie serdecznie gratulujemy, podobnie jak organizatorom, którym dodatkowo przesyłamy gorące życzenia urodzinowe.