Odrobina Kwidzyna. Noc Muzeów.

  • 22.05.2014, 12:58
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Odrobina_nocy_muzeow_014
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stroje i ubiory, kowalstwo, nauka tańca i pieśni oraz wiele innych atrakcji a wszystko w średniowiecznym i niezwykle klimatycznym stylu, w ramach kolejnej edycji Międzynarodowej Nocy Muzeów.
Czy muzeum kojarzy się Wam z miejscem, w którym wieje nudą? Jeżeli należycie do grupy osób, które w ten stereotypowy sposób postrzegają muzea, impreza zorganizowana 17 maja w Kwidzynie, totalnie zmieni Wasz pogląd.

Tematem tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Kwidzynie były stroje i ubiory średniowieczne a także nowożytne. Do dyspozycji uczestników imprezy były specjalnie przygotowane wystawy i zakątki, których na co dzień zaobserwować w naszym mieście nie można. Ciekawscy mogli zwiedzić Kryptę Wielkich Mistrzów, zobaczyć ekspozycje przygotowane przez Kwidzyńskie Muzeum Zamkowe, przyjrzeć się pokazowi mody średniowiecznej a nawet przymierzyć specjalnie przygotowane ubory. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję nauczyć się tańca i śpiewu średniowiecznego a także podziwiać pokaz laserowy.

Wymienione pozycje to oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane z okazji Nocy Muzeów. Jeżeli jesteście ciekawi co działo się na imprezie, koniecznie obejrzyjcie poniższy materiał wideo.

W tym odcinku Odrobiny Kwidzyna Ilona Samborska sprawdzi czy niewiasty są lepsze w dymaniu czy w waleniu, założy dziwne ubranie i nie dostanie się do Tańca z Gwiazdami. Będzie się działo.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 24.05.2014, 16:08
Zarówno program jak i impreza wspaniałe.
Gość
Gość 23.05.2014, 10:29
Bardzo udany materiał, lepszy niż w ubiegłym roku. Impreza zresztą też była bardziej udana, więcej atrakcji, lepsza organizacja i łaskawsza pogoda.
Gość
Gość 22.05.2014, 20:48
Super program i nawet mi się udało załapać :)

Pozostałe