Ambasador Marek Krzykowski

  • 24.03.2014, 17:42
  • Telewizja Kwidzyn
Ambasador Marek Krzykowski
To jeszcze nie nominacja do korpusu dyplomatycznego RP. Tytuł, który odbierze Marek Krzykowski, ma charakter honorowy. 4 kwietnia grono osób noszących tytuł Ambasadora Powiatu Kwidzyńskiego zostanie poszerzone o Prezesa Zarządu International Paper S.A.
Do licznych laurów i wyróżnień, jakie przez lata pracy na stanowisku Prezesa Zarządu International Paper S.A. zbierał Marek Krzykowski, wkrótce dojdzie jeszcze jedno - tytuł Honorowego Abasadora Powiatu Kwidzyńskiego.

O przyznaniu Krzykowskiemu tego wyróżnienia zadecyduje na najbliższym posiedzeniu Rada Powiatu Kwidzyńskiego. Jeżeli projekt uchwały zostanie przegłosowany pomyślnie, to szef IP odbierze honorowy tytuł już 4 kwietnia podczas dorocznej gali wręczenia Nagród Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Kwidzyńskiego. Co ciekawe, w gronie Ambasadorów Powiatu jest już jeden prezes IP, czyli Jerzy Majewski. W ten sposób kwidzyński potentat papierniczy wysuwa się na czoło wśród Honorowych Ambasadorów Powiatu, ponieważ Leszek Czarnobaj, obecnie senator, również karierę rozpoczynał w tym zakładzie i do dziś korzysta z urlopu bezpłatnego, udzielonego mu na czas pełnienia funkcji publicznych. Jerzy Kozdroń również ma w swoim życiu epizod pracy w ówczesnych Zakładach Przemysłu Celulozowego.

 Do tej pory tytułem Honorowego Ambasadora Powiatu Kwidzyńskiego zostali wyróżnieni: Jerzy Majewski (niegdyś prezes IP), prof. Stefan Szczukowski z UWM, Leszek Czarnobaj ( pracownik IP, burmistrz, starosta, prezes NZOZ Zdrowie, obecnie senator), poseł Jerzy Kozdroń, Mirosław Potulski ( były Przewodniczący Rady Miejskiej i prezez PBS), a w ubiegłym roku tytuł odebrał Cezary Grabarczyk, dzierżący tekę ministra Infrastruktury w poprzednim gabinecie Donalda Tuska.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 25.03.2014, 12:49
Doborowe towarzystwo panie Prezesie. Pogratulować.

Pozostałe