Galeria Historii. Odc. 26.

  • 21.03.2014, 17:52
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Galeria_26
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiosna za oknami, więc zapraszamy na spacer. Razem z Justyną Liguz przejdziemy się, by zerknąć na herby umieszczone na kwidzyńskich budynkach.
Czym są herby i po co powstały, czy występują powszechnie na ulicach Kwidzyna i jakie mają konotacje historyczne? Czy wszystkie polskie herby państwowe znajdujące się do dziś na elewacjach rozmaitych urzędów w Kwidzynie, mają na pewno polski rodowód? Odpowiedzi na te pytnia poznacie podczas spaceru z Justyną Liguz, która skrupulatnie omówi temat herbów miejskich, powiatowych i państwowych. Nie tylko dla miłośników heraldyki.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 25.03.2014, 12:48
Pani Justyno, krzyż nie może być rzymsko-katolicki tylko łaciński (protestanci również takiego używają) albo, tak jak w przypadku herbu Kwidzyna, równoramienny. Co do wizerunków państwowych. W tym przypadku mówimy o godle państwowym a nie o herbie. Te widniejące na budynkach poczty, urzędu miejskiego i PUP zostały wykonane z pogwałceniem wszelkich zasad heraldyki, poczynając od kształtu tarczy , prze umieszczenie na nich orła i na jego formie kończąc. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na kolejne odcinki.

Pozostałe