Święto Pracy

  • 01.05.2016, 11:10
  • Telewizja Kwidzyn
media-1_maja_016
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku, Święto Pracy kwidzyńska lewica obchodziła wyjątkowo 30 kwietnia, a nie 1 maja. Reszta uroczystości przebiegła już w zgodzie z tradycją. Najpierw referat okolicznościowy, potem kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
W tym roku, Święto Pracy kwidzyńska lewica obchodziła wyjątkowo 30 kwietnia, a nie 1 maja. Reszta uroczystości przebiegła już w zgodzie z tradycją. Najpierw referat okolicznościowy, potem kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Zmiana terminu wynikała z faktu, że kwidzyńska lewica odpowiedziała na apel szefa SLD Włodzimierza Czarzastego i postanowiła 1 maja  stawić się tłumnie na centralnych obchodach w Warszawie. To nie jedyna zmiana, bowiem referat tradycyjnie wygłaszany przez lokalnego lidera OPZZZ Bolesława Telegę,  zawierał zupełnie nowe treści. Dostało się zjawisku znanemu jako "dobra zmiana" i całemu rządowi w ogóle. Telega wytknął rządzącym demontaż Trybunału Konstytucyjnego, skok na media publiczne i spółki skarbu państwa oraz permanentne łamanie zasad demokracji. Przypomniał, że nadal, wbrew licznym zapowiedziom, obowiązują umowy śmieciowe, a podniesienie płacy minimalnej do kwoty 12 zł brutto za godzinę, to zasługa OPZZ. - Nie baliśmy się tamtego rządu i tego też się nie boimy - przekonywał Telega. Nie zabrakło też słów celnie opisujących sytację na lewicy: poza parlamentem, rozdrobniona i skłócona o marginalizującym się znaczeniu. Pierwszomajowa manifestacja w Warszawie, na którą kwidzyńskie SLD posłało swoją delegację, ma być pierwszym krokiem na drodze do odbudowy pozycji lewicy. Referat, który Bolesław Telega wygłosił po odśpiewaniu przez zebranych hymnu narodowego, zawierał treści nieartykułowane jeszcze w tak wyraźny sposób z ust działaczy kwidzyńskiej lewicy, może warto więc posłuchać.

 


Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 03.05.2016, 12:12
Ten pan przeczytał ni mniej ni więcej, że prawdziwi obrońcy konstytucji z SLD w koalicji z prawdziwymi obywatelami z Patologii Obywatelskiej protestują przeciwko dobrej zmianie. No bo któż to widział żeby rząd spełniał swoje obietnice wyborcze. No a z tym 500+ to już kompletna porażka. Panie redaktorze, tytuł artykułu powinien być "Święto Kabaretu", a nie "Święto Pracy".
Ukłony dla Kasztanki
Ukłony dla Kasztanki 02.05.2016, 22:03
Toż to hasła Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. A co do odległości to sądzę jednak, że jest minimalna.
kasztanka
kasztanka 02.05.2016, 17:17
Myślę, że bardzo daleko im do ówczesnych bolszewików, znanych Piłsudskiemu. Teraz pewnie nie byłby tak skory do walki jakby nie patrzeć z braćmi socjalistami :)
Adiutant
Adiutant 02.05.2016, 10:32
Aż Marszałek Józef Piłsudski z cokoła zawoła: szable w dłoń, lance w dłoń, bolszewika goń, goń, goń!

Pozostałe