Klub Dobrej Piosenki przed ołtarzem.

  • 16.11.2013, 22:58
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-katedra_kdp
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie chodzi tu o zbiorowe zamążpójście dziewcząt z KDP, ale o koncert pieśni zwanych patriotycznymi, który odbył się 11 listopada w konkatedrze i uświetnił kwidzyńskie obchody święta niepodległości.

Dziewczęta z Klubu Dobrej Piosenki nie boją się żadnych wyzwań. Tym razem stanęły przed ołtarzem. 11 listopada dołożyły swoją cegiełkę do kwidzyńskich obchodów święta niepodległości, brawurowo wykonując program złożony z pieśni ilustrujących polskie zmagania o wolność. Koncert odbył się w konkatedrze pw. św. Janów.

Legiony, Wojenko, wojenko, czy wreszcie Czerwone maki. Te i inne utwory mogli usłyszeć ci, którzy po mszy za ojczyznę zdecydowali się zostać w katedrze. Repertuar tylko pozornie łatwy, ponieważ utwory te wszystkim są świetnie znane i każdy jest przywiązany do znanej sobie wersji. Mimo to wykonania dziewcząt z KDP poruszyły zebranych, a ich recital należy uznać za miły akcent kwidzyńskich obchodów święta niepodległości, które od lat przebiegają wedle utartego schematu, naszym zdaniem słabo oddziałowywującego na wyobraźnię uczestników. Szkoda tylko, że w podczas koncertu w katedrze nie udało nam się dostrzec tych, z postaci życia publicznego w Kwidzynie, które najgłośniej biadolą nad niewystarczającą oprawą i celebrą świąt państwowych. Cóż, widocznie porwały ich bardziej patriotyczne zajęcia niż słuchanie piosenek o walce o wolną Polskę. Ci, którzy zostali, na pewno nie pożałowali czasu spędzonego na wysłuchaniu podopiecznych Mieczysława Dzikowskiego i Marcina Sawickiego. Przed Państwem Klub Dobrej Piosenki.

 

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotrek Bielicki
Piotrek Bielicki 02.12.2013, 19:38
Bardzo dobra aranżacja oraz wykonanie, pozdrawiam. ;)
Jaro
Jaro 23.11.2013, 00:53
Super okazja do promocji muzyki , historii i patriotyzmu !!!!
Dziewczyny BRAWO!!!
Interpretacja "Deszcze jesienny .." - zdecydowanie mi się nie podoba, podobnie "Ułani ....
Tutaj oryginalna wersja była by na miejscu (bez zbędnych interpretacji) - to nie konkurs piosenki w ...
Gość
Gość 17.11.2013, 17:46
Brawo dziewczęta, w tym repertuarze też jesteście wspaniałe.

Pozostałe