ŚPIEWEM UCZCZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ

  • 04.11.2013, 18:19
  • Telewizja Kwidzyn
ŚPIEWEM UCZCZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ
Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświetni krótki recital Klubu Dobrej Piosenki. Dziewczęta tym razem wezmą na warsztat utwory o charakterze patriotycznym.
Jak co roku w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem, organizatorzy oprócz standardowych czynności, postanowili uświetnić utarty schemat  koncertem pieśni patriotycznych. To miły akcent ubarwiający zazwyczaj stereotypowe obchody radosnego, bądź co bądź, święta.

Główne obchody święta rozpoczną się, jak zwykle na Skwerze Kombatantów. Po Apelu Poległych, uroczystym pochodzie pod pomnik marszałka Piłsudskiego oraz mszy w kwidzyńskiej konkatedrze, odbędzie się  koncert pieśni patriotycznych. Jak twierdzi Mieczysław Dzikowski, Klub Dobrej Piosenki co roku stara się brać udział w obchodach Święta Niepodległości. W ubiegłym roku miał miejsce kameralny koncert w Czarnej Sali a  tym razem postanowił zmienić nieco formułę i tak powstał pomysł recitalu, który odbędzie się 11 listopada, o godzinie 12 w kościele p.w św. Jana Ewangelisty. Publiczność będzie mogła usłyszeć takie utwory jak Legiony, Wojenko, wojenko czy Piechota ale znając pomysłowość szefa KDP repertuar może miło zaskoczyć. 
Ze swojej strony zachęcamy do wysłuchania koncertu, nie tylko ze względu na strannie przygotowany materiał. 

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 09.11.2013, 13:52
Wszystkich wierzących i niewierzących na siłe pakują do kościola a harcerze z ZHP ze sztandarem i częścią instruktorów znowu zwieją przed kościołem jak na 1 i 17 wrzesnia!!???

Pozostałe