Tanecznym krokiem o Puchar Burmistrza

  • 21.10.2013, 15:16
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-grunt_013
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz kolejny, Kwidzyn zamienił się w taneczną stolicę Polski. Wszystko za sprawą XVI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmisrza Kwidzyna oraz V Grand Prix Polski juniorów starszych i par dorosłych.
Kwidzyn nie tylko piłką ręczną stoi. Oprócz turniejów szczypiorniaka, do naszego miasta coraz częściej zawitają inne dyscypliny sportowe. Tym razem gościliśmy czołowe pary taneczne z Polski i nie tylko.

Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 200 par. Rywalizacja o Grand Prix Polski odbywała się w kategoriach juniorów starszych i par dorosłych. Oprócz tego tancerze stanęli w szranki o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Frekwencja podczas imprezy nie maleje od lat, a poziom, według sędziów, z roku na rok jest coraz większy. Tym bardziej cieszy sukces przedstawicieli Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress - Moniki i Mariusza Budysiów. Ich łupem padły aż dwa pierwsze miejsca w walce o Puchar Burmistrza - zwyciężyli w kategorii seniorów w łacinie i standardzie. 

Udało nam się porozmawiać także z wysoko notowaną w rankingach światowych, parą Margarita Zvonova i Szymon Kuliś, która wygrała GP Polski w standardzie. Jeżeli chcecie również dowiedzieć się, czym taniec przyciąga Przewodniczącego Rady Powiatu, Jerzego Śniega, koniecznie obejrzyjcie obszerną relację z kwidzyńskiego turnieju. Materiał dla sympatykow tańca i nie tylko.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 22.10.2013, 13:52
Oby więcej takich turniejów u nas w Kwidzynie! Świetnie patrzyło się na zaangażowanie i pasję tych ludzi, a tango w ich wykonaniu po prostu powalało na kolana. No, no pan Śnieg na parkiecie - mogłoby być ciekawie :)

Pozostałe