KKT Progress na podwójny medal.

  • 13.10.2013, 16:03
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-budysie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedstawiciele kwidzyńskiej formacji tanecznej, Monika i Mariusz Budysiowie, zdobyli podwójną koronę w dwóch kategoriach podczas XVI Ogólnopolskiego Turnieju w Tańcu Sportowym o Puchar Burmistrza Kwidzyna.

W sobotę Kwidzyn zamienił się w taneczną stolicę Polski. Już po raz piąty, w naszym mieście, czołowi polscy tancerze stanęli w szranki w rywalizacji o Grand Prix w kategorii juniorów starszych i dorosłych. Dodatkowo, po raz szesnasty, pary walczyły o puchar burmistrza Kwidzyna. To właśnie z tych potyczek, aż w dwóch kategoriach, zwycięsko wyszli przedstawiciele KKT Progress - Monika i Mariusz Budysiowie.

Na kwidzyńskim parkiecie zaprezentowało się ponad 200 par z całego kraju. Nasze miasto, już po raz kolejny występowało w roli gospodarza turnieju, a więc tym bardziej cieszy niemalejąca frekwencja zawodników. Zainteresowanie Turniejem jest tak duże, że imprezę trzeba było przenieść z sali II LO, która zrobiła się za mała, do hali sportowej KCSiR przy ul. Mickiewicza. Sędziowie zawodów podkreślali, że zmagania w Kwidzynie, tradycyjnie odbywają się na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy sukces przedstawicieli gospodarzy. Państwo Budyś swoją przygodę z tańcem zaczęli pięć lat temu, praktycznie od zera. Od tego czasu, dzięki intensywnej i ciężkiej pracy, udało im się osiągnąć taneczną klasę B. Trening i determinacja się opłaciły, gdyż w tegorocznym turnieju triumfowali aż w dwóch kategoriach. Podczas krótkiej rozmowy dowiedzieliśmy się jaki, według zwycięskiej pary, jest przepis na sukces oraz dlaczego taneczna pasja pochłonęła ich bezgranicznie. Dodajmy, że w chwili wywiadu, państwo Monika i Mariusz Budysiowie nie wiedzieli jeszcze, że już za chwilę ich łupem padną aż dwa pierwsze miejsca. W GP Polski zdobywcą pierwszego miejsca w standardzie była, wysoko notowana w światowych rankingach, para Szymon Kuliś i Margarita Zvonova, reprezentujący klub Contra z Warszawy.

 


Obszerna relacja z imprezy będzie dostępna już wkrótce na naszej stronie www oraz na antenie Telewizji Kwidzyńskiej.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 14.10.2013, 09:48
Świetna para.

Pozostałe