Motoświry rozpoczynają sezon

  • 16.04.2016, 20:40
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Motoswiry_parad_016
loadingŁaduję odtwarzacz...
Święcenie motocykli, parada ulicami Kwidzyna i festyn na Miłosnej, tak z grubsza wyglądał scenariusz rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2016. Event zorganizowało kwidzyńskie stowarzyszenie Motoświry. Słowa jednak nie oddadzą skali przedsięwzięcia. Taką ilość motocykli trzeba po prostu zobaczyć
Święcenie motocykli, parada ulicami Kwidzyna i festyn na Miłosnej, tak z grubsza wyglądał scenariusz rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2016. Event zorganizowało kwidzyńskie stowarzyszenie Motoświry. Słowa jednak nie oddadzą skali przedsięwzięcia. Taką ilość motocykli trzeba po prostu zobaczyć.

Jeden z organizatorów imprezy, Marcin Serocki powiedział dziś, że sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli. Na myśli miał oczywiście ilość motocklistów, którzy dziś stawili się na placu JP II w Kwidzynie, w żadnym wypadku nie ich zachowanie. Ciężko powiedzieć, ile maszyn zaparkowało dziś pod katedrą, ale ich ilość na pewno można liczyć w setkach. Policjanci, którzy doglądali ich późniejszego przejazdu ulicami Kwidzyna, ilość motocykli oszacowali na ok. 400, ale wiadomo jak to z policją bywa. Tak czy inaczej takiej ilość motocykli mieszkańcy naszego miasta jeszcze nie widzieli. W wielkiej paradzie można było zobaczyć ciężkie od chromu Harleye Davidsony i ich bliżniaczo podobnych japońskich braci. Ścigacze, czy jak kto woli szlifierki, też były godnie reprezentowane, podobnie jak ogromne "turystyki". Nie zabrakło nawet pomników polskiej motoryzacji. Poczciwe SHL-ki nie ustępowały pola wyrobom zachodniej techniki, a biorąc pod uwagę, że najmłodsze z nich pochodziły z lat 80-tych ubiegłego stulecia, należy stwierdzić, że polski przemysł motoryzacyjny wytwarzał całkiem udane produkty. W oczy też rzucały się efektownie zbudowane trojki. Naturalnie uczestnicy zlotu nie pochodzili tylko z Kwidzyna. Rejestracje ich motocykli dowodziły, że przyjechali do nas z całej Polski północnej.
   Zapraszamy do obejrzenia ujęć z wielkiej parady, która objechała dziś cały Kwidzyn, wywołując u niektórych kierowców ataki złości i mikroudary z powodu korków, które powodowała. Parada była tak długa, że w tym samym czasie jej uczestnicy przejeżdżali przez dwa a  nawet trzy ronda. Większość widzów przyjmowała motocyklistów z życzliwością, a mój teść, który młodość spędził za kierownicą Gazeli, ze łzami wzruszenia w oczach, nakręcił nawet kilka efektownych ujęć, które możecie zobaczyć w tym filmie. Jeszcze lepiej bawił się Grzesiek Małkowski, który przejechał całą paradę na tylnym siodełku motocykla, robiąc fajne ujęcia. Przed Wami wielka parada otwierająca sezon motocyklowy 2016, a obszerny materiał z eventu na antenie TV Kwidzyn ukaże się w najbliższą środę.  Taką ilość motocykli trzeba po prostu zobaczyć.
Lewa w górę :)

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.04.2016, 15:01
Trafne porównanie z tym starszym Morawieckim ale tu bym dał spokój. Kawalkada poruszała się poprzedzana przez radiowozy czy tam gliniarzy na motocyklach a kierowca tego szczególnego pojazdu, najwyraźniej chciał pomóc operatorowi kamery.
Gość
Gość 17.04.2016, 14:00
A w 22 minucie wyprzedzamy na podwójnej ciągłej, a w 23 minucie nawet "na trzeciego" i pod górę... To się nazywa super organizacja! Gratuluję - edukacja górą! No chyba, że to tak, jak z mentalnością starszego Morawieckiego, że w imię "nadrzędnej wartości" wolno wszystko. W końcu na początku peletonu firmowała przejazd policja...
Gość
Gość 17.04.2016, 12:07
Panie Teściu wsiadaj na te Gazele i jedź!
Gość
Gość 17.04.2016, 12:02
Bardzo ładne widowisko aż dech zapiera,ja akurat mam skutera. Wiatr we włosach podmuch wiatru coś pięknego . Super motoświry :)
Quasar
Quasar 17.04.2016, 11:12
Baloniki, motorki, wata cukrowa - a połowa miasta nie ma ciepłej wody. Syf, kiła, mogiła. Burgermajster - mentalność Piotrusia Pana.
Gość
Gość 17.04.2016, 09:17
Super impreza ,doskonała organizacja , pogoda jak na zamówienie .SUPER < SUPER!!!!!!
Kuzar
Kuzar 17.04.2016, 00:14
Wujo kupuj nie zastanawiaj się :)
Gość
Gość 16.04.2016, 23:57
brawo ziomy...oby tak dalej.
Sagitarius
Sagitarius 16.04.2016, 22:55
No nie ! Wspaniałe widowisko ! Kwidzyn nie umiera , jak piszą niektórzy ! Kwidzyn budzi się do życia w ryku silników motocykli ! Piękne zdjęcia , wspaniała parada. Ech , te kaski typu pół- orzeszek ... Miłe wspomnienia ! Do tego świetna organizacja , jak twierdzi znajomy ( uczestnik zlotu ) . Oby tak co roku . Jedno jest pewne - kupuję motocykl !!!

Pozostałe