News will be here

Mamy Mistrza Polski !

Zawodnik KKL Rodło zdobywa mistrzostwo w biegach przełajowych
Kliknij aby odtworzyć
Mocnym akcentem KKL Rodło zaznaczył udział gospodarzy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych, które dzisiaj zostały rozegrane w Kwidzynie. Zbigniew Jost wywalczył tytuł Mistrza Polski w biegu na 3 kilometry.

KKL Rodło już po raz czwarty był organizatorem mistrzostw. Zawody, zresztą tradycyjnie, zostały rozegrana na TRW Miłosna. Mroźna aura nie była żadną przeszkodą, bo łącznie na startach, we wszystkich kategoriach stanęło 470 zawodników. Mistrzostwa były rozgrywane w 4 kategoriach na pięciu dystansach. Dziewczęta biegły na 1, 2 i 3 kilometry, a chłopcy mierzyli się z trasami o długości 3 i 5 kilometrów. W zamieszczonym materiale o imprezie i specyfice biegów przełajowych w ogóle mówią prezes Polskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Marek Fostiak.