Zwalczanie kuny domowej – jak skutecznie pozbyć się szkodnika?

  • 15.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Zwalczanie kuny domowej – jak skutecznie pozbyć się szkodnika?
Zniszczona izolacja, pogryzione przewody i odchody, a do tego nocne hałasy są oznaką obecności kun. Te niewielkie, przypominające łasice zwierzęta wyrządzają nieproporcjonalnie dużo szkód w stosunku do swojego rozmiaru. Nic dziwnego, że właściciele domów starają się za wszelką cenę pozbyć tych szkodników. Należy jednak ostrożnie dobierać sposoby zwalczania kuny domowej, by nie wyrządzić jej krzywdy – choćby dlatego, że zwierzęta te są pod ochroną.

Jak wypłoszyć kunę?

Najważniejsze jest skuteczne pozbycie się szkodnika – dopiero po pozbyciu się kuny ze strychu można myśleć o naprawianiu wyrządzonych przez nią szkód. Wiele osób sięga po różnego rodzaju odstraszacze, zarówno zapachowe, jak i dźwiękowe. Często już ten sposób okazuje się skuteczny, ale warto upewnić się, czy dany środek nie jest niebezpieczny dla zwierząt domowych. Z tego powodu opiekunowie psów czy kotów powinni raczej unikać odstraszaczy ultradźwiękowych, które mogą niepokoić zwierzęta domowe. Bywa, że obecność zwierząt domowych, zwłaszcza psów zniechęca kuny do odwiedzin – jednak nie jest to regułą.

Inny sposób polega na zwabieniu kun do pułapek żywołownych i wywiezieniu w odległe miejsce. Ten sposób wymaga jednak cierpliwości i regularnego sprawdzania pułapek. Poza tym należy uważać, by w taką pułapkę zamiast kuny nie złapać np. własnego kota.

Zwalczanie kuny domowej z pomocą fachowców

Na szczęście istnieje wiele firm pomagających w zwalczaniu kun. Jedną z nich można znaleźć na stronie https://stropodachy.com.pl/jak-pozbyc-sie-kuny/. Pomoc specjalistów oczywiście kosztuje, ale dzięki temu sprawnie i skutecznie pozbędziemy się szkodników, a przy okazji naprawimy wyrządzone przez nie szkody. Zwalczanie kun musi być połączone z zapobieganiem ponownym wizytom. W przeciwnym razie na miejscu wypłoszonej kuny szybko mogą pojawić się następne. Samodzielnie trudniej też odnaleźć miejsca, którymi kuna może się dostać do domu. Osoby mające doświadczenie w zwalczaniu kun szybciej odnajdą takie miejsca i wymyślą sposób na ich zabezpieczenie.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: