Klapki skórzane pełne – kiedy takie buty są dobrym wyborem?

  • 22.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Klapki skórzane pełne – kiedy takie buty są dobrym wyborem?
Chyba każdemu zdarza się, że zakup z pozoru banalnej rzeczy – takiej jak klapki – okazuje się bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. W sieci można znaleźć mnóstwo porad, często sprzecznych ze sobą. Dlatego dziś skupimy się na pełnych, skórzanych klapkach i podpowiemy, kiedy warto się na nie zdecydować.

Klapki skórzane – pełne czy odkryte?

Klapki najczęściej kojarzą się z lekkimi butami z odkrytymi palcami. Jeżeli chodzi o wentylację, nie ma lepszego rozwiązania, jednak wadą takich butów jest to, że delikatne uderzenie w palec potrafi być bardzo bolesne, a niewielka ilość wody skutkuje zmoczeniem stopy lub skarpetki. Dlatego wiele osób decyduje się na klapki skórzane pełne, które również zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, a przy tym w większym stopniu chronią palce stóp.

Wiele modeli pełnych klapek skórzanych ma specjalną perforację w górnej części buta. Dzięki temu poprawia się wentylacja, co jest istotne zwłaszcza latem, gdy stopy są szczególnie podatne na odparzenia.

Kiedy warto wybrać klapki skórzane pełne?

Klapki skórzane, pełne lub zabudowane są zazwyczaj bardzo tanie – najczęściej kosztują mniej niż 50 złotych. Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego są wykonane, a więc dużą wytrzymałość, to niska cena. Oprócz dobrego stosunku jakości do ceny mają też kilka innych zalet. W niektórych sklepach, takich jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/klapki-skorzane-pelne można kupić pełne klapki skórzane ze specjalnie wyprofilowaną wkładką, dzięki czemu możliwe jest noszenie takich butów nawet w pracy. Oczywiście nie w każdej pracy można pozwolić sobie na chodzenie w klapkach, jednak w zawodach medycznych czy gastronomicznych jest to bardzo często spotykany rodzaj obuwia. Jego zalety to niska cena, wygoda noszenia i łatwość w czyszczeniu. Z kolei w domu pełne klapki skórzane sprawdzą się zarówno dla osób wykonujących dużo domowych czynności, takich jak sprzątanie czy gotowanie, jak i dla miłośników klasycznego stylu. Dodatkowo można zdecydować się na lżejsze modele letnie lub ocieplane, idealne na zimowe chłody.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: