Pozycjonowanie stron – 3 powody, by zadbać o własną witrynę internetową

  • 29.10.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Pozycjonowanie stron – 3 powody, by zadbać o własną witrynę internetową
Prowadząc biznes w internecie czasem można się zastanawiać, dlaczego – mimo posiadania efektownej graficznie i pełnej informacji witryny – nie pojawiają się nowi klienci. Przyczyna jest banalnie prosta: oprócz wyglądu znacznie ważniejsze jest odpowiednie pozycjonowanie w google. Zdecydowana większość osób, wyszukujących informacje w wyszukiwarce korzysta z kilku pierwszych wyników. A zatem funkcjonalność strony www na nic się nie zda, gdy pojawia się ona w wyszukiwaniach gdzieś na piątej, szóstej stronie. Jak zadbać o najskuteczniejsze pozycjonowanie własnej witryny?

 

 

  1. Dlaczego pozycjonowanie jest konieczne?

  2. Co to jest SEO?

  3. Pozycjonowanie strony – kiedy zobaczymy efekt?

 

Dlaczego pozycjonowanie jest konieczne?

 

Odpowiednie pozycjonowanie strony w internecie pozwala potencjalnemu klientowi na znalezieniu jej blisko pierwszego miejsca po wyszukaniu kluczowej frazy. Najpopularniejsza na rynku wyszukiwarka google pozwala na łatwe znalezienie interesującej nas strony, jednak mnogość indeksowanych przez nią witryn przyprawić może o ból głowy. Szukający informacji klikają na linki, znajdujące się na pierwszych miejscach w wynikach. Dlatego pozycjonowanie stron internetowych będzie znacznie skuteczniejsze, niż nawet najefektowniejsze wykonanie witryny.

 

Co to jest SEO?

 

SEO to ogół procesów, pozwalających stronie www na jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Choć sposób, w jaki algorytmy wyszukiwarek dokonują oceny strony nie jest do końca znany, agencja SEO, poprzez zróżnicowane działanie (na przykład pozycjonowanie organiczne) potrafi znacznie polepszyć miejsce w rankingu. Na wysoką pozycję ma wpływ między innymi ilość linków, prowadzących do witryny, odpowiednie używanie w zamieszczonych tekstach słów kluczowych, pozycjonowanie lokalne czy posiadanie również mobilnej wersji serwisu. Pracownikiem agencji może zostać specjalista SEO czy freelancer SEO, dzięki czemu wykorzystuje ona do maksimum wszelkie dostępne narzędzia.

 

Pozycjonowanie strony – kiedy zobaczymy efekt?

 

Pozycjonowanie stron internetowych to proces długotrwały, choć pierwsze efekty można zauważyć dość szybko. Jednak trzeba pamiętać, iż algorytm wyszukiwarki ocenia takie rzeczy, jak na przykład czas istnienia witryny i jej regularne aktualizowanie – nie da się dobrego wyniku osiągnąć w miesiąc czy dwa. Takie prace, przeprowadzone przez agencję, upewnią roboty Google o stałym rozwoju i rosnącej popularności strony. Odpowiedni marketing internetowy to klucz do wspięcia się na najwyższe pozycje w rankingu, a co z tym idzie – na zwiększone obroty i rosnącą liczbę klientów.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: